Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

Tomasz, 8 lat temu
Silnik 1.8i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Citroen C5 I Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik zupełnie bezawaryjny(choć mało dynamiczny) - nadaje się do instalacji gazowej, choć na razie nie mam takiej potrzeby by go "zagazować". Przeciętna dynamika ma swój plus - nie jest to model preferowany przez panów ubierających się na sportowo, którzy nie mają nic wspólnego ze sportem.
Inne : Układ wydechowy.
Perfekcyjne zabezpieczenie antykorozyjne. Silnik zupełnie bezawaryjny(choć mało dynamiczny) - nadaje się do instalacji gazowej, choć na razie nie mam takiej potrzeby by go "zagazować". Przeciętna dynamika ma swój plus - nie jest to model preferowany przez panów ubierających się na sportowo, którzy nie mają nic wspólnego ze sportem. Bardzo dobre wyposażenie. Stylistyka ponadczasowa - zarówno zewnątrz, jak i w środku. Hamulce, ogólnie hamowanie - jak do tej pory na śniegu i lodzie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył - specjalnie testowałem go w takich warunkach by sprawdzić jak się zachowa. Zawieszenie hydropneumatyczne - podobno 300 tys.bez żadnych napraw, niektórzy robią nawet ponad 400 tys. - wystarczy tylko przy wymianie opon poprosić mechanika by sprawdził poziom płynu i ewentualnie dolał odrobinę.
Niezawodny, ale za mało dynamiczny.
Myślałem, że auta francuskie mają nieprecyzyjne skrzynie. Tutaj naprawdę jest nieźle.
Rewelacja...Hamowanie świetne - to zawsze będę podkreślał, bo warto się o tym przekonać. Regulacja prześwitu zawieszenia - to coś, co pozwala zamieniać auto w SUV-a gdy trzeba podjechać na krawężnik czy przez jakąś dziurawą nawierzchnię, albo przez zaspę śnieżną. Natomiast w trasie przy 110 km/h można go obniżyć i płynąć komfortowo i stabilnie.
Komfort świetny, standard premium. Ale widoczność ograniczona - z tyłu - brak wycieraczki szyby tylnej.
W pełni mnie satysfakcjonuje, ale widziałem nowsze auta lepsze w tej kwestii.
Klimatyzacja dwustrefowa już w wersji podstawowej - działa bardzo dobrze. Nagrzewanie odrobinę za wolne.
Projektowali go wzorując się na Audi A4, ale w Citroenie jest znacznie więcej miejsca.
Nawet przy 150 km/h słyszę radio ustawione cicho.
Minus - duże spalanie. Ale za to nadaje się idealnie na gaz.
Komfort premium za rozsądną cenę.
Podnośnik tylnej bocznej szyby zepsuł się niedawno. Musiałem też wymienić cewkę zapłonową przy 155 tys. Gałka dźwigni zmiany biegów łuszczy się.
Tłumik końcowy i katalizator po 155 tys. należałoby już wymienić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8i 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,6