Lista ocen Citroen C5 I Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW 2000-2004 (38) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~viv
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
niestety, tutaj zaczynają się schody. stały element to piszczące hamulce.po ok. roku wysiadł mi centralny komputer ( wymieniony w ramach gwarancji), ale szczytem było, jak w Toruniu, na środku skrzyżowania hamulce zupełnie zablokowały mi koła przednie. holowanie poprzez citroen assistance odbyło sie w miarę szybko. niestety, nie znaleziono przyczyny blokowania kół. i jeszcze na koniec "padła" turbosprężarka. i to był juz koniec, pozbyłem się...
~Michal Stepien
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Przez 160k km wymienilem, jedno lozysko w przednim kole, sprzego, jeden wtryskiwacz (chociaz inne wykalibrowalem dla spokoju ducha), i tylne zaciski hamulcowe plus materialy ekspolatacyjne (zaciski mozna w sumie uznac za takie, ale jest to typowy problem w tych autach, one poprostu rdzewieja)alternator i to by bylo na tyle. Teraz szykuje sie na kolejne sprzeglo i rozrzad, Ogolnie bardzo dobrze.
~Wiewiórki i Dinozaury
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
W okresie przedłużonej gwarancji wymieniłem:. -skrzynię biegów(staneła na II) -szybę klapy tył razy 4 -lusterko wsteczne prawe -dźwigię hamulca ręcznego razy 2 -zbiornik układu chłodzenia -podnośnik szyby tył -uszczelka pod głowicą -trudną do określenia liczbę czujników, kalkulatorów itp. Jak można mówić o niezawodności w tym przypadku?
~Cebulov
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Uszkodzenie przewodu z płynem LDS do zawieszenia. Przez to 3 razy samochód odwiedzał ASO. Winna była wadliwa seria przewodu. W pierwszych seriach pojazdu hamulce potrafiły złapać i dalej lekko trzymać przez co grzały się felgi. Później to udoskonalili. Słaba powłoka lakiernicza(wiele zarysowań), brak korozji.
~przeemek@yahoo.co.uk
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
do powaznych usterek moglbym zaliczyc te problemy z zawieszeniem,bo nie wiem o co chodzi,ale nie jest to tak uciazliwe-bo nie zdarza sie czesto. kolejna usterka to wyciek oleju z intrcooler-czyli turbina juz troche zyga olejem(nie duzo,ale zawsze:( )-ale to juz przez przebieg dosc wysoki.
~ztomek1@wp.pl
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
skoki napięcia w instalacji spowodowane wadliwą instalacją ( jakoś Citroen nie miał odwagi się przyznać do fatalnego błędu ),niekontrolowane i niebezpieczne samoczynne podnoszenie się auta,trudności z otwieraniem z pilota i wiele wiele innych ( lista na życzenie do wysłania )
~andrzej.t@vp.pl
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
wspaniala "Fura". Nie rozumiem tylko jednego? jak samochud z takim komfortem , kulturze jazdy i pracy silnika morze byc porownywany z jakimis smiesznymi samochodzikami jak np.Oktavia,Vectra,Mondeo Panowie "EXPERCI"od porownywan,nie ta KLASA!
~Luki B P-ń
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
narazie mnie nie zawiódł na trasie nie dopokonania jest najlepszy w klasie i prosze nie porównujcie go z oktawia vectra czy mondeo to nie ta klasa samochodu wyprzeda te samochody o 1000%
~Żabojad
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Uwaga! Może sie zdarzyć, że zamkniemy się bezpowrotnie w środku!!! Wtedy trzeba wezwać pomoc i fachowiec musi zewrzeć kable akumulatora i centralnego zamka
Dziennik kosztów dla Citroen C5 I Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
6,7
~leszek@witalni.pl
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
WWWWiem, że dziwne - ale nic, co warto wymienić (wymieniłem tylko jakiś drobiazg elektroniczny od klimatyzacji , bo wentylator mial tylko jedna prędkość)
Citroen C5 I Hatchback