Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

radekbo@gazeta.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Citroen C5 I Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Ladny wyglad, niezawodnosci i niedrogi w utrzymaniu, nie nalezy oddawac go "fachowcom" bez wiedzy i doswiadczenia - zepsuja i sie ie przyznaja i zwala na to ze to przeciez francuskie auto. Tylko dobre warsztaty i serwisy (nie wszystkie maja dobrych fachowcow) spis na stronie Klubu Cytrynki. www.citroen.triger.com.pl
Za malo mocy, jak na taki samochod, ale wiedzialem co bralem wiec nie moge narzekac.
Zero problemow, swietna praca, moze troszka za krotka 2 i 3.
Super, trzyma sie drogi duzo lepiej niz inne porownywalne auta (nie pisze o sportowych). Swietne hamulce - najlepsze w klasie.
Trzeba sie przyzwyczaic. Bez czujnikow tudno sie parkuje, nawet doswiadczonemu kierowcy, szczegolnie jak jest malo miejsca
Niezla, chociaz drazni mnie zapinanie pasow przy opuszczonych podlokietnikach.
Dziala rewelacyjnie, zero problemow, chlodzi i grzeje jak trzeba.
Jestem wysoki, ponad 190cm wiec dla mnie jest za krotkie siedzenie kierowcy. Reszta ok duzo miejsca i wygodnie
Rewelacja jak na diesel´a. Cicho, ale nie na tyle zeby nic nie szlyszec co sie dzieje na drodze.
Jakna diesel´a to duzo pali ale to wina mojego stylu jazdy - wykozystuje moc do maximum w 70% czasu jazdy. Srednio 6,5 - 7,3l/100km (wyliczone na podstawie przebiegu i tankowania), komputer zawyza o okolo 0,8l/100km.
Za podobne pieniadze mozna kupic inne auto tej klasy z podobnym silnikiem i troche gorszym wyposazeiem (nowe), jesli chodzi o uzywane (bezwypadkowe bo tylko takie nalezy kupowac) to super - najlepsza na rynku.
Zero problemow, jest to kolejny citroen ktory mam (mam rowniez inne auta) i nie zmam z nim jak i poprzednimi zadnych problemow - wszystkie byly bezwypadkowe albo lekko przetarte - to jest podstawa niezawodnosci. Wszystko powypadkowe bedzie sie psulo i nic sie na to nie poradzi - no chyba ze wymienimy pol samochodu za cene nowego. Auto serwisuje w ASO Grudziadz i uwazam, ze sa swietnymi fachowcami.
Zero w kazdym Citroenie ktorego mam i mialem.
Dziennik kosztów dla Citroen C5 I Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Citroen C5 I Hatchback