Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

zdzich26, 9 lat temu
Silnik 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Rok produkcji 2002
Citroen C5 I Hatchback 2.2 HDi FAP 133KM 98kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Śmiało można kupić ten samochód oby był bez poważnego wypadku jest naprawdę bardzo komfortowy i negatywne opinie o tym aucie są przesadne!za śmieszne pieniądzę mamy trochę luksusy komfort i bezpieczeństwo!
Silnik : Tak jak pisałem moc!ale
Nie ma aut doskonałych kilka rzeczy bym poprawił ale ogólnie to świetne auto. Auto ma 420000km przypominam rocznik 2002 także ludzie nie bądźcie naiwni przy kupowaniu aut np 15letniego z przebiegiem 215tyś km.
Silnik ma przejechane 420000!Mam problem z mocą a dokładnie powietrzem wymieniłem przepływomierz ale nic to nie dało niby turbinę słychać od niskich obrotów a ciągnie powyżej 2200 obr/min turbo padniętę lub sterownie!Ogólnie kultura pracy ok dla mnie wadą jest to iż silnik ten ma 4 cyl :-( w Bmw miałem 6!silnik super wyważony i ten dzwięk tu jest lekkie rozczarowanie,na dodatek filtr Fap on to nie problem jest możliwość samemu go wyczyścić lub kupić zamienik są juz po 700zł ale najgorszy płyn do niego drogi ale raz na 100000km można kupić.Ale ludzie silniki bardzo żywotne oraz rozrząd wymienia się 120 lub 140 tyś km koszt zakupu to około 250-300zł do Ibizy z 2000r 1.9Tdi ponad 500zł!Olej co 20000 także czego więcej mozna chcieć,ogólnie nie ma jakiś wpadek technologicznych typu wycierające sie wałki,padające mechanizmy smarowania czy pekajace głowice lub zacieranie sie silnika
Skrzynia wydaje mi się dobrze zestrojona biegi wchodzą bardzo dobrze
Komfort super auto płynie na drodzę nie przechyla się,nie nurkuję mam przycisk sport tylko wersja 2.2 mowa o Dieslu dodatkowo możliwośc regulacji wysokości!owszem liczyć się trzeba z najgorszym z el. pompą hydrauliki ale są dostępne po regeneracji
Do przodu bomba ta szyba przednia ogromna!do tyłu jest już gorzej!
kilka rzeczy bym poprawił mianowicie pokrętło od głośności radia myli mi się z regulacja temp!I podłokietniki z przodu to porażka~!
Silnik bardzo szybko się nagrzewa para szybko schodzi
Bardzo duzo miejsca jest naprawdę wygodne auto
Przy przyśpieszaniu słychać te 4cyl.ale ogólnie niema co narzekać
150zł + diagnostyka kompa tyle na razie włożyłem a i alum felgi za 1200
Może być choć tylko plastiki w tej klasie mnie denerwują
tylna szyba mechanizm oraz tylna klapa otwieranie czasem trzeba docisnąć,przekłamujący poziom oleju wskaźnik na desce często klamie że niby w silniku jest sucho co nie których pierdółek trzeba mieć dystans auto ma już 12lat zaskoczony jestem pierwszy raz w życiu Francuzem
problem z mocą

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi FAP 133KM 98kW [l/100km]