Ocena kierowcy - Citroen C5 I Kombi

mack1295, 11 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Citroen C5 I Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest wspaniałe gdzie mogę regulować prześwit w trzech poziomach(normalny, na nieutwardzone drogi(do40km/h i terenowy do 10km/h) na dodatek jest regulacja automatyczna gdzie powyżej 110 km/h sam się delikatnie opuszcza a gdy wyczuję złą jakość nawierzchni sam się trochę podniesie!!! Coś wspaniałego czego u konkurencji nie znajdziemy!!!
Układ elektryczny : Dźwignia zespolona kierunków
Karoseria : Przy plastiku nad tablicą rejestracyjną ,na klapie bagażnika mogą być małe odpryski lakieru
Jestem bardzo zaskoczony pozytywnie na tym modelu. Niektórzy piszą ,że jest dużo usterek i hydropneumatyka a to dlatego ,że albo nim nie jeździli albo są święcie przekonani że Passat jest bez awaryjny i najlepszy. Samochód jest komfortowy, pakowny 565l bagażnika bardzo dobrze wykończonego(nawet siatka oddzielająca przestrzeń pasażerską od ładunkowej, gniazdo na 12V w bagażniku) Wnętrze jest bardzo dobrze wykonane i wyciszone a fotele bardzo komfortowe(idealne na dalekie trasy!!) Dla rodziny czteroosobowej będzie to idealny samochód , we wnętrzu większy niż Passat. I pełen ocynk(brak rdzy) Jest to samochód który niema nudnej stylistyki a wygląda wspaniale jak prawdziwa strzała(czego sam doświadczyłem jak jedzie się drogą ludzie się oglądają) wygląd jest wspaniały nieporównywalny z nudnym Passatem!! Zapraszam do obejżenia mojego Citroen C5 na stronie autowcentrum.pl(czyli w społeczności kierowców) gdzie występuję dod nickiem: mack1295. Gdzie mój Citroen jest w fajnym zestawieniu kolorystycznym-grafit+jasne wnętrze. Zapraszam!!!
Silnik 2,0 o mocy 110 KM (bez Fapa) pracuje bardzo kulturalnie i jak na moc 110KM ma też niezłą siłe która napędza wóz o masie 1500kg. Spalanie jest na wspaniałym poziomie w mieście 6l/100km(przy oszczędnej jeździe)-był to dla mnie szok!! W trasie ok 4,3l/100km. Przy ostrzejszej jeździe odpowiednio ok 8l/100km i 6/100km.
Skrzynia chodzi precyzyjnie ,wszystkie biegi wchodzą tam gdzie trzeba bez zgrzytów itp. Pamiętajmy ,że jest to komfortowy wóz więc zmiana biegów nie będzie tak szybka jak w BMW! ;)
Układ jezdny jest nastawiony na komfort jak cały wóz ze swoim wspaniałym, powtórzę jeszcze raz wspaniałym hydropneumatycznym zawieszeniem. Średnica zawracania jak na te gabaryty jest niezła 12m. Samochód prowadzi się bardzo komfortowo więc na zakrętach nie poszalejemy, Ale Citroena C5 nie kupuje się do sportowej jazdy. Na zakrętach poczujemy wychyły czy też nurkowanie przy hamowaniu, co po przyzwyczajeniu robi sę naprawdę fajna sprawą. Samochód jest naprawdę stabilny na zakrętach i ogólnie ;)
Jak na tak duży wóz to przeszklenie jest naprawdę duże więc nie powinno być z tym problemów. Przydają się czujniki cofania(większość ma fabryczne)
Wszystko jest czytelne i pod ręką. Przełączniki są duże więc łatwo w nie trafić. Obsługa radia zy panelu klimy jest bardzo prosta, a na dodatek przy kierownicy mamy pilot od radia- więc robi się to jeszcze łatwiejsze !!
Z wentylacją nie ma problemów klima dobrze chłodzi(jak jest zadbana) przed zakupem sprawdźmy jej działanie i najlepiej pojedźmy do ASO żeby sprawdzili cały układ.
Przestrzeń jest domeną tego wozu!!! Miejsca jest tyle co w limuzynie i na szerokość na długość(dużo więcej niż w nowym modelu) Ja mam 2m i za mną ktoś bez problemu usiądzie(co jest swoistą rzadkościa). Przestrzeni wystarczy dla piątki osób a w cztery osoby jest pusto!!!
Wyciszenie na 5+ bo silnik 2,0 HDI nie jest taki cichy(ale dużo cichszy niż VW 1,9TDI) a Citroen zadbał o wyciszenie i w kabinie jest naprawdę cichutko. Tu dla przykładu dam wyciszoną osłonę silnika(plastik na silniku od góry) gdzie w innych samochodach to po prostu kawałek plastiku a tu mamy dobre wyciszenie pod tym elementem!!!
Co mnie bardzo zaskoczyło to możliwość przy spokojnej jeździe w mieście bez trudności spalić 6l/100km a w trasie 4l/100km-REALNEGO SPALANIA. Przy ostrzejszej jeździe ok.1,5-2l więcej. Jak na 1,5T jest to zaskakująco mało!!!
Tutaj lepszego niema. Za 15-17 tyś zł kupimy super wyposażony, przy tym bezpieczny i jakże komfortowy. Porównywalny Passat jest o ok. 5-7 tyś droższy, i wszystkie są wytyrane gdzie bardzo trudno znalexć coś godnego zainteresowania a jeżeli chodzi o jakość rynkowej oferty to Citroen jest nieporównywalny, ponieważ większość jest serwiosowana w ASO!!! Nie kupimy lepszego wozu za taką cene.Gdy się przełamiemy do zakupu wozu z hydropneumatyką to potem docenimy ten zakup a w szczególności na polskich drogach. Regulacja prześwitu w trzech poziomach!!! Dużo wozów z Polskich salonów tak jak mój w wersji Exclusive czyli najdroższej!!
Mechanika jest bardzo dobra bez najmniejszych problemów- dbać i jeździć. Układ hydropneumatyczny jest bardzo dopracowany(dużo lepszy niż w mercach) trzeba tylko go serwisować i dbać a nie będziemy wiedzieli co znaczy awaria zawieszenia-NIE BÓJCIE SIĘ TEGO ZAWIESZENIA-które jest dopracowane do najmniejszego szczegółu i może być tańsze niż w porównywalnym VW Passacie-a komfort bez porównania!!! Jedynym drobiazgiem jest elektryka a w szczególności przełącznik zespolony od migaczy i świateł który po przebiegu 200tyś może szwankować!! Ale na ogól z elektroniką i elektryką nie jest źle. Pamiętajmy ,że to skomplikowany samochód gdzie wyposażenie jest bardzo bogate(standard to 8 poduszek powietrznych itp.)
Brak poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]