Ocena kierowcy - Citroen C5 II Kombi

jbordzilowski, 13 lat temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Citroen C5 II Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Doskonałe zawieszenie. często korzystam w podnoszenia nadwozia w terenie lub podczas parkowania na wysokich krawężnikach, głębokim sniegu, czy wybojach. Umożliwia również bepieczną szybką jazdę na autostradach nawet ok 200 km/godz. Na razie wspaniale spisuje się na marnych polskich drogach.
Układ elektryczny : Żarówki świateł krótkich
Jestem bardzo zadowolony. Komfortowy, duzy, ekonomiczny, niezawodny. Bardzo pakowny, duży bagażnik, bardzo łatwo mozna wyjmować siedziska tylnych siedzeń i przewozić długie lub duze przedmioty. Bez problemu wozimy w środku np. 3 deski widndsurfingowe z pełnym osprzętem + kierowca i pasażer lub 2 rowery + bagaż w podróż po Europie.
Wtstarczająco dynamiczny i oszczędny
Precyzyjna i wygodna. Często korzystam z 6 biegu.
Bez zarzutu. Na razie nie wymieniłem żadnego elementu metalowo-gumowego.
Wystrczająco dobra. Czujniki radarowe pomagają w parkowaniu.
Troche brakuje mi dobrych uchwytów na napoje i schowka na okulary. Resta OK.
Bardzo dobra. Klimatyzacja i ogrzewanie prawie niewyczuwalne, ale bardzo skuteczne.
Z przodu bez zarzutu. Z tyłu nieco za ciasno.
Jest nieźle, ale w nowym modelu jest znacznie lepiej.
Zużycie bardzo zależy od stylu jazdy i szybkości. Do 110 km/godz bardzo ekonomiczne auto. Powyżej 150 km/godz zaczyna dość dużo palić, ale to normalne. Przy przepisowej jeździe w Polsce pali bardzo mało np średnia na trasie Gdańsk-Warszawa-Gdańsk 5,1 l/100 km (średnia szybkość 78 km/godz) włączając jazdę przez Warszawę przy dosyć małym ruchu.
Bardzo korzystna. Zawsze chciałem jeździć takim samochodem. Stosunkowo niskie są też koszty eksploatacji, ubezpieczenia itp.
Do tej pory jedynie wystepują awarie żarówek swiateł krótkich (co ok pół roku jedna żarówka) i i postojowych (2 żarówki). Reszta bez problemów. Do tej pory mam nawet oryginalne wycieraczki i pracują całkiem dobrze. Klocki hamulcowe wymieniłem po ok. 85 tys km.
Nie występowały

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]