Szukaj

Kostka mocująca żrówkę H7 w przednich reflektorach.

  • Citroen C5 II
  • Autor: ~ciembor
  • Kategoria: instalacja elektryczna
Serwis autoryzowany Citrona jest zmuszony proponować wymianę całej wiązki elektrycznej za około 9000 zł w celu naprawy nieświecące żarówki w reflektorze przednim.
Logiczna byłby wymiana kostki za kilka złotych, tym bardziej, że końcówki są zaciskane. Ten wynalazek polegający na bzdurnym tworzeniu kosztów jest stosowany także przez innych producentów.
A samochody w ruchu jeżdżą z zapalonymi światłami jak rok długi, reflektory są plastykowe, słabo wentylowane. W lecie to smaży się wszystko na słońcu, kostka, w której zamocowana jest żarówka H7 zwęgla się, tak że po około 4 latach kłopot gotowy. Może jednak producent sensownie zareaguje stwarzając możliwość naprawy tj. wymiany elementu /a nie kombinowania/. Szkoda tracić dobrą opinię z powodu takiego drobnego, aczkolwiek bardzo uciążliwego i potencjalnie absurdalnie drogiego w naprawie uszkodzenia. Szkoda także by w serwisie dorabiali opinie, że wymiana kostki na końcu przewodów zasilających reflektor ochroni cały system elektryczny samochodu i jego komputer. Chyba, że jest to opowieść za 9 300 złotych.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 18
Nie wystąpiła: 3

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

wywalcie kostkę zaciśnijcie od nowa przewody i też będzie grało ... jakie 9k pln parodia...
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Citroen C5 II
Średni koszt przejechania 100 km
39,00 zł
7,4
l/100km
9,3
l/100km
12,0
l/100km
Zobacz dzienniki
Citroen C5 II