Lista ocen Citroen C5 III Tourer (108) - Silnik

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jest dobrze. jednak wg mnie idealny silnik jak na tę masę auta to 2,2l - 2,5l - i min. 170 koni. Testowałem go z silnikiem 2,0 diesel - auto zachowuje się bardzo podobnie ale jest duuużo droższe.
~Dzikic5
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Moc na codzień wystarczająca , pod górę nie brakuje - nominalnie 8 z groszami do setki wystarcza, Olej zmieniam co 15 k mniej więcej po 12k każe sobie dolać wlewam 500 ml
~Proxa
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Wydaje się być bardzo dobry zero wycieków itp. przypadków. Coś lekko poci się przy uszczelce miski olejowej ale jak na razie nie zawracam sobie tym głowy... zbyt drobna rzecz.
~brevo
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
silnik za słaby jak dla mnie natomiast 320 Nm przy wyprzedzaniu spokojnie dają radę. Dla jednych będzie to zaleta 136KM i dla innych jak dla mnie zbyt mało. Kultura pracy wyśmienita.
~TOM
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
140 KM zupełnie wystarcza do sprawnego poruszania się zarówno po Polskich drogach jak i autostradach. Podróż do Berlina z prędkościami 180-200 km/h nie stanowiła problemu.
~rrutkowski@rgrpartners.com
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Silnik jest bardzo cichy. Dieslem jeździłem jakiś czas temu, od tego czasu dokonała się rewolucja... Jest naprawdę żwawy i szybko reaguje na wciśnięcie pedału gazu.
~marek@mcbpolska.pl
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Silnik diesel jest wystarczający dla dość ciężkiego samochodu. 2.0 L jest dynamiczny i w różnych warunkach pozwala na dość aktywną jazdę. Nie mam większych zastrzeżeń.
~bzountryk@gmail.com
Tourer 1.8i 16V 125KM 92kW
Silnik najsłabszy z gamy silników jaki Citroen montuje w tym modelu. Cóż, rajdowcem nie jestem. Ten samochód, ze względu na gabaryty, nie jest zresztą do rajdów.
~Emil
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Mocny i oszczędny, przyjemnie brzmi jak na Diesla. Oczywiście nie bez wad. Mimo wymiany paska rozrządu dodatkowo trzeba wymienić łańcuch rozrządu.
~Adam
Tourer 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
daje radę sprawnie rozpędza auto pali śmieszne ilości paliwa w koło komina w codziennej eksploatacji wieś miasto powiatowe wg. komputera 5,8
Citroen C5 III Tourer