Ocena kierowcy - Citroen C5 III Tourer

Rok produkcji 2008
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW 2008-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny : Drobiazgi
Przeniesienie napędu : Problemem jest znalezienie kogoś odpowiedniego kto się tym zajmie, dla przykładu jeden mechanik chciał całe zawieszenie robierac żeby wymienić tuleje wahacza a drugi zrobił to prasą ręczna i zamiast 700 zł zapłaciłem 60 zł także trzeba szukać kogoś kto się zna żeby nie przepłacać.
Auto super, brak poważniejszych wad, zero rdzy jedyny mankament to drobne "pierdoły" które potrafią się zepsuć.
Bardzo dobre przyspieszenie, przy ciężkiej nodze spore spalanie jak na 2.0
Jest ok, 6 biegów na autostradzie rewelacja.
Auto na trybie sport twardo trzyma się na zakrętach, nie pochyla się a promień skrętu jak najbardziej nadaje się do miasta
Grama rdzy nie ma
Co do widoczności nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest długi więc czujniki parkowania to konieczność .
Brak uchwytów na napoje i auto stworzone raczej po to aby wyglądało niżeli było funkcjonalne. Są gadżety które się przydają ale niestety nie wszystko. Najgorszy jest system ISOFIX (mieliśmy problem z dopasowaniem fotelika, te pasujące kosztowały walizkę pieniędzy i były dostępne na zamówienie.
Dosyć szybko się nagrzewa i zimą naprawdę jest rewelacja, latem klimatyzacja robi robotę. Trochę zbyt słabo wieje na tył ale to nie problem.
Miejsca jest sporo, mam 188 cm wzrostu i spokojnie drugi ja za sobą siądę.
Reeewelacja. Po zamknięciu szyb odcinamy się od świata zewnętrznego. Naprawdę klasa premium.
Koszty nie są zbyt wysokie, są rzeczy które są droższe a są takie które są tańsze. Psują się głównie tańsze pierdoły.
W tych pieniądzach (ok 20 tys zł myślę że ciężko o lepszą propozycję)
Tutaj trzeba przyznać że trochę drobiazgów wychodzi, to wycieraczka tył, to czujnik parkowania to coś... Koszty znikome ale denerwują
Dwu letni eksploatacja i jedyny koszt to wymiana oleju i przegub (z własnej głupoty). Auto przejechało ok 45 tys km i jeździ dalej bez problemu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 136KM 100kW [l/100km]

8,9