Ocena kierowcy - Citroen C5 III Tourer

Rok produkcji 2008
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW 2008-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie 140koni praktycznie a spalanie średnio 6 litry
Układ elektryczny : Co dziennie coś nowego
Dla mnie samo auto jest słabe nie ma w nim nic co może zaskoczyć może z większym silnikiem może wtedy by to auto miało coś w sobie jak dla mnie to jest odkurzacz tak jak by sy siedział i regulował sy obroty w odkurzaczu na do datek jest kapryśne ma swoje dni dziś jeździ jutro postanowi że będzie błędy pokazywać a na drugi dzień radio postanowi że nie będzie grać
Sam silnik jest dość fajny do normalnej jazdy wystarcza za to mamy dość niskie spalanie 4.8-6.5 chyba jedyny plus tego auta jest to muj pierwszy i ostatni citroen z racji że niczym to auto nie zaskakuje nie wiem skąd takie opinie że jest to wspaniały samochód chyba tylko z wyglądu chyba ktoś naczytał się gazet napisał opinie drugi przeczytał i też napisał i tak o to powstał w sieci że citroen C5 jest cudownym autem a ja jakoś nie odkryłem tego by był wspaniałym autem ani nie jest on wyciszony ani też nie trzyma się drogi już taki Opel Vectra c jest bardziej męskim autem chyba że te opinie to może piszą osoby kture chcą sprzedać i sprzedają pół roku i już nie wiedzą co mają zrobić to piszą opinie ja osobiście jak bym miał kupić drugi raz to nie kupił bym dla mnie osobiście cena tych aut jest za wysoka to co oferują i nie chodzi mi że mój jest jakiś gruz bo na to nie mogę narzekać sam fakt że za tę cenę można kupić lepsze auto
Nie należy do szybkich jest precyzyjna nie pozwala na szybke jazdę
Dla mnie jest komfortowy na autostradzie na co dzień się nie nadaje do szybkiej jazdy też nie bo zakrętach w zimie jest kiepsko bardzo szybko można się zakopać jak i szybko wpaść w poślizg do Citroena C8 mu daleko napewno jak bym drugi raz kupował bym nie kupił dla mnie osobiście citroen C5 jest autem gorszym osobiście w ciągu miesiąca dwa razy się nim zakopałem na Polnej drodze przez co to auto bardzo mnie wtedy wkurzyło gorsze auta nie mieli próbki a citroen miał i od tego czasu jest to najgorsze auto odkąd miałem i zdania nie zmienię
Lakier jest delikatny trzeba uważać by nie zarysować sy auta nawet podczas odgartania śniegu
Ogrzewanie jest akceptowalne grzeje w miarę normalnie bez większych fajerwerków szyby czasem potrafią zaparkować
Nie ma czym się zbytnio chwalić jest normalne cicho nie wiem skąd ludzie biorą takie informacje że jest cicho chyba nigdy nie jechali a się wypowiadają że może konkurować z audi A8 chyba ktoś nie wie jakie wyciszenie ma audi że takie bzdury wypisują jest cicho normalnie fiat panda 1.1 przy 80km ma takie samo wyciszenie więc nie wiem skąd takie głupoty ludzie wypisują jak dla mnie to jest odwrotnie właśnie że jest głośno słychać silnik nie ma rewelacji jestem wręcz tym zaskoczony tym że jest takie wyciszenie już Vectra c 3.0cdti ma lepsze wyciszenie w środku
Wydaje mi się że auto nie jest drogie w utrzymaniu u mnie zepsuł się zacisk ale to w każdym aucie morze się zdarzyć jakieś wymiany oleju klocków kosztuje tyle samo co do innych aut napewno nie jest źle da się przeżyć
Często gęsto lubi sobie rużne kontrolki pokazywać u mnie ostatnio radio postanowiło że nie będzie grać 30 km nie grało 500 metry przed domem się naprawiło często gęsto głownie jakieś pierdoły ESP się zaświeci nie wiadomo czemu a jest miesiąc ze nic się nie dzieje ale ja już się przyzwyczaiłem że tak się dzieje
Aktualnie brak poważnych usterek oprócz zacisku nic się nie zepsuło raczej sama eksploracja

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 136KM 100kW [l/100km]

5,7