Ocena kierowcy - Citroen C5 III Tourer

Citroen C5 III Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2008-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Genialny
Karoseria : przestronna
Silnik : Nr1, Bezawaryjny
Inne : Brak podręcznego miejsca na kubek (nie mówiąc o tym w schowku) ale do się z tym żyć.
Witam, będę porównywał się do dwóch moich aut. Poprzedniego Audi A4 B6 Avant 1.9 AVF i Obecnego równoległego Audi A4 B8 sedan 2.0 CAGA. Wszystkie trzy auta z max wyposażone. I teraz uwaga! jak by nawet Citroen tyle kosztował co A4 B8 z tego samego rocznika to teraz wybrałbym Citroena C5 III. Auto jest cudowne. Osobiście jestem powściągliwy w słodzeniu ale po trzech latach testowania/katowania w przeróżnych warunkach C5-ka sprawdziła się w 100%. Polecam
Doznania z jazdy porównywalne z autami porównywalnymi A4 B6/A4 B8 (przy przyspieszaniu na 2 biegu zrywa przyczepność tak jak w porównywanych) kultura pracy najlepsza. Spalanie podobne (pełny ładunek, autostrada, tempomat, 150km/h spalanie max 7L) natomiast innym razem, Teraz uwaga! Na jednym tankowaniu w Polsce dojechałem do Warny w Bułgarii 1250 km Jazda po drogach wiejskich i międzymiastowych (zgodnie z przepisami) 5 -5,5L. Ten silnik jest okrzyknięty mianem najmniej awaryjnym silnikiem. Ja nie zapeszam. Dodatkowo jest bardo tanim w naprawach jak by się komuś coś przytrafiło. Średnio takie komplety jak: rozrząd, kompletne sprzęgło, wtryski są o około 30% tańsze od porównywanych.
Po prostu idealnie, dobre przełożeni, biegi wskakują leciutko.
O zawieszeniu inne mogą pomarzyć. Ktoś kiedyś napisał "dziurawe drogi stają się gładkie" Ciekawostka, Kiedyś jechaliśmy na dwa auta C5 III i A4 B8 po pewnym czasie kolega dzwoni abym zwolnił bo w Audi nie da się jechać tak szybko po tej drodze a jemu już dłużej takich drgań nie wytrzyma. A pyzatym zawieszenia utwardza się w zakręt, trzyma stały prześwit, a kiedy obciążymy auto to nawet się podniesie ponad nominał i utwardzi. Hamulce C5 ma genialne (bardzo lekko wystarczy nacisnąć na pedał hamulca aby zblokować koła). Manewrowość w mieście przy parkowaniu również wygrywa z autami porównywalnymi (park troniki tu nie wątpliwie pomagają) ale skręt jest duży. Kierownica obraca się bardzo lekko na parkingu natomiast w trasie utwardza się jak i zawieszenia po 110km/h
Co tu mówić ładny dizajn na kołach 17" 245 za pakietem crosstourer. Przestrzeń porównywalna z Audi A6. W tym aucie nie czuć zmęczenia. Przejechałem 1700 na raz i było ok nic cie bolało. Należy jeszcze wspomnieć o genialnych fotelach oprócz masażu regulowane/łamane oparcie na wysokości barków. A w moim system multimedialny (NG4 NaviDrive 3D HDD) w oryginale po Polsku z Polskim lektorem oraz odtwarzaniem filmów DVD - bajka (używałem A4 B6 RNS-e, a w A4 B8 MMI 2G) i uważam że jednak NG4 jest lepszy. Bardzo dobrze jes rozwiązane zarządzanie włączaniem świateł (dzień/noc, deszczowo/bezdeszczowo) i oczywiście wszystko jest pod ręką, poza jednym - miejscem na kubek.
Kierowca ma bardzo dobrą pozycję za kierownicą, duży samochód, a nie widać nosa maski, następny plus to widoczność w lusterkach - super.
Wszystko pod ręką i działa automatycznie intuicyjnie, fotele genialne, tylna kanapa kubełkowa.
Tak jak ja to i moi znajomi co mają takie auta zwracają uwagę na cichość i intuicyjność działania klima tonika. Działa dużo ciszej niż w A4 B6 i A4 B8 a dodatkowo nie dmuch uporczywie po oczach. Szyby termiczne i oryginalnie przyciemniane w trze stopniach!!! (bagarznik, tylny rząd i przód) powoduje zmniejszone nagrzewanie wnętrza.natomiast mam odczucie że w zimie a jakieś 2km później osiąga tą temperaturę co A4 B6 i A4 B8.
Świetna, tak jak w Audi A6
Lepsze niż A4 B6 i A4 B8. Potrójne uszczelnienie drzwi, wszystkie szyby trójwarstwowe z 1mm tworzywem sztucznym w środku.
Auto należy zakwalifikować do bezawaryjnych, Po rozeznaniu cen części eksploatacyjnych (Hamulce, rozrząd, sprzęgło, wtryski) to różnica o około 20 - 30% tańsze niż Audi A4 .
Bardzo korzystny, polecam.
Nic się nie psuje 215 tyś km. Ja nim przejechałem 80 tyś km i nic nie denerwuje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]

6,3