Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW od 2013 (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~karol255
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Spory plus auta i jeden z głównych czynników dla jakich się zdecydowałem na zakup tego konkretnego auta. Zastanawiałem się nad Mazdą ale tam to porażka. Komputer pokazuje mi średnie spalanie na poziomie 5L, trzeba wziąć na to poprawkę i dodać od 0,5 do 1 litra. Tak czy inaczej spalanie poniżej 6 Litrów jest bardzo dobre.
~roberto55
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
spalanie średnie 5,3 litra (zaznaczam ze tylko odczyt z komputera) w okresie pierwszych 3000 km , kiedy Citroen spodziewa się wiekszego zapotrzebowania, jazda z klimą włączoną non stop, w samochodzie tej wielkości jestem pozytywnie zaskoczony (chyba ze komputer zakłamuje rzeczywistość).
~Greywolf
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Gdyby nie konieczność wymiany sprzęgła po 85k to byłoby 5 gwiazdek. Koszty serwisu olejowego w normie. Poza tym największym ciężarem wydaje się AC/OC niż koszty utrzymania. Bardzo ekonomiczne spalanie, w trasie i w mieście.
~Pablo
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Póki co kupuję tylko paliwo. Pierwszy przegląd wg tego co oferuje serwis jest po 15 lub 25 tyś. km, w zależności od sposobu użytkowania samochodu (jeśli robisz więcej niż 48 tyś. km rocznie, to serwisujesz auto co 15 tyś. km).
~Marek_147
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Na razie przeglądów nie miałem za mały przebieg. Ceny akcesoriów na bardzo korzystne w porównaniu z Subaru. Samochód jeździ głównie w trasy i tu bardzo pozytywne skoczenie zużycie paliwa w okolicy 5l/100km. Zobaczymy jak będzie dalej.
~Michał
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Przy nowym samochodzie koszty utrzymania to jedynie koszty paliwa, a to jest oszczędny samochód. Koszt wymiany oleju też jest nieduży, gdyż oleju wchodzi chyba niespełna 4 litry.
~probert
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Jak na wielkość pojazdu i jego walory transportowo - użytkowe to zużycie paliwa jest na bardzo dobrym poziomie.
~avAVraVav
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Jak każdy współczesny diesel. Jak na razie tylko podstawowa obsługa serwisowa.
~avAVraVav
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Jak każdy współczesny diesel. Jak na razie tylko podstawowa obsługa serwisowa.
~Pablo
Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Okaże się po przebiegu 50.000 km. Teraz za wcześnie na taką informację.
Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso