Lista ocen Citroen Saxo (134) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 257 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Po podsumowaniu kosztów niezbędnych napraw to wychodzi, że za jakieś 4 tysiace mam auto, które może nie jest szybkie i bardzo wygodne, ale za to wszystko, co potrzebne, działa w nim jak powinno, jest bardzo oszczędne, a przede wszystkim daje kupę radochy z jazdy małym pierdzikółkiem, które gabarytami i prowadzeniem przypomina zadaszonego gokarta. Nie potrafi objechać na światłach sebka w wypierdzianym E46 tak jak VTS, za to można być pewnym,...
~ZNAM Z AUTOPSJI
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
cena jest relatynie niska do otrzymywanego standardu chociaż śmieszą mnie niektóre ceny z kosmosu ale zawsze można znaleźć kogoś takiego jak ja który pod wpływem impulsu po kolejnej nieprzewidzianej awarii chce się pozbyć dziada mimo że już przwie wszystko zostało wymienione ( jak się okazuje jakaś duperela zawsze się znajdzie ) i rozsądek mówi żeby go zostawić dla kobity ale dwie gwiazdki w teście zderzeniowym też dają do myślenia chyba że...
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Ceny Citroenów Saxo są niskie ale warto dołożyć na zadbany egzemplarz. Nawet każda wersja silnikowa jest warta uwagi. Ja jeżdżę dieslem i jestem zadowolony i w porównaniu do VW Polo z tego samego roku to Citroen jest dużo lepszym samochodem i lepiej wykonanym a także sto razy lepiej wyposażonym. Na desce rozdzielczej nie ma wetkniętych plastikowych klocków z przyciskami tylko już nowocześnie i ze smakiem urządzone. VW Polo będzie przepłacony,...
~rapet
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Spora ilość niedociągnięć, a cena modelu wcale nie jest zbyt niska. Uważam, że konkurenci (a miałem okazję kilka razy porównać swój samochodzik do innych aut z segmentu B) oferują \"więcej\" od Citroenika. Ale to pewnie dlatego, że był wyprodukowany jako jeden z tych pierwszych, a przez kilka lat nie wprowadzono praktycznie żadnych ulepszeń. W tym czasie konkurencja przejęła pałęczkę i wyprzedziła w rankingach małego Citroena.
~Piotrr28
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Za tego diesla, z pakietem elektrycznym (szyby, centralny, autoalarm), radioodtwarzaczem, lakierem metalicznym i bagażnikiem dachowym, zapłaciłem w 2000 r. cos około 37000 zł. Dzisiaj nie znajdziemy diesla w tej cenie, chyba, że w nowym 2006 roku w ofercie Renault pojawi się napędzana dieslem LOGAN, na którą zechcę zamienić w przyszłości swojego Saxika. Pozdrawiam.
~Wojtek
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Kupiłem go za 3600. włożyłem po kupnie na starcie ok 1000zł na to co trzeba. Potem łącznie jakieś 500zł na nowe świece i drobne awarie wynikające z wieku. Jeżdze głównie na trasie ale jest 10-15% miasta i mieszcze się w 4l. Raz było że przejechałem cały bak po mieście i wyszło 4.4 Jeżdzenie bezmyślne wyjdzie i tak pewnie mniej niż 6.
~James Huk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Mamy rok 2015, cena Saxo waha się od... 1000 do 5000 zł za wersję "full wypas" - o ile nie trafi się na szrota, to IMHO auto spokojnie pojeździ jeszcze z 10 lat (o ile będzie to egzemplarz 2000 lub nowszy i się będzie o nie dbać, oczywiście). Tak więc moim zdaniem nadal stosunek jakość/cena jest wysoki (dla zadbanych egzemplarzy).
~mir
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
saxo 1.4 vts z 2000 r. mozna nabyc za ok 10-12 tys zl. jednak trzeba sie liczyc z tym ze bedzie wymagalo dodatkowych nakladow aby doprowadzic go do dobrego stanu. wynika to z tego ze nabywcami tego auta sa raczej mlodzi ludzie o zacieciu sportowym wiec raczej nie oszczedzaja pedalu gazu. kupilem saxo z 2000 r. za 11 tys zl. musialem dolozyc ok 3-4 tys.
~alba75
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
tego to nie wiem bo nie mam skali porownawczej przy dluzszej eksploatacji i tak uwazam ze im nowsze auto to gorzej zrobione mimo postepu technologicznego wydaje mi sie ze w stosunku do porownywalnych cenowo jest nisko usterkowe i dopracowane (po tylu latach ewolucji p205 - ax -p106 - saxo. ten sam silnik (z innym wtryskiem) jest w p206 C2 C3
Dziennik kosztów dla Citroen Saxo
5,6
7,6
6,8
~wbdb@wp.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
W moim przypadku - 100% zadowolenia z posiadania. Stosunek ceny do jakości? Polecam. Żeby nie cukrować, dobre autko za rozsądną cenę. Jeśli już coś się popsuje to części i naprawa w rozsądnych cenach. A w moim przypadku psuje się rzadko. Normalne sprawy, przy używaniu, jakby nie było, już 10-cio latka.