Lista ocen Citroen Saxo 1.1 i 60KM 44kW 1998-2004 (77) - Ergonomia

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~James Huk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jak już pisałem - moje Saxo to "goła" wersja, poza standardowymi włącznikami na kierownicy do świateł, migaczy itd. posiada tylko włącznik nawiewu - w sumie nie ma się o co czepić (choć słyszałem narzekania na na bardziej "wypasione" wersje Saxo, np. że przyciski do elektrycznego sterowania części szyb umieszczono nad dźwignią zmiany biegów co potrafi irytować...). To o co bym się czepił to IMHO niezbyt fajne umiejscowienie...
~MARCIN T,
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
w zasadzie saxo nie ma zbyt bogatego wyposażenia, lecz to co jest, to jest pod ręką, nie ma problemu z włączeniem wentylatora, ogrzewania, radia, przyciski od elektrycznych szyb znajdują się przy dźwigni zmiany biegów, może to trochę uciążliwe, ale można się przyzwyczaić ciekawy schowek z przodu na miejscu pasażera dosyć dobrej jakości deska rozdzielcza, licznik prędkości i obrotomierz czytelne,
~Yarexpol
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wszystko na swoim miejscu ale przydałaby się jeszcze regulacja kierownicy. Możnaby było się odsunąć fotelem i jeszcze mieć dobry uchwyt, bo tak jak jest to często stukam sobie rękami po kolanach bo nogi niemal stykają mi się z kierownicą (mam 185cm wzrostu). Lubi elektryzować i kopać prądem przy wychodzeniu (ale w zasadzie tylko mojego kolegę)
~rapet
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wszystko na swoim miejscu, co prawda brakowało oświetlenia kolumny środkowej, ale i tak większość rzeczy ustawiało się nawet nie spoglądając na przełączniki :) Jedyny minus na ilość miejsca za konsolą środkową, gdy włożyłem lepsze radio, ilość kabli zwisających od tyłu z niego uniemożliwiała ustawienia nawiewu \"na twarz\" :/
~dan
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jak na auto stworzone do jazdy miejskiej jest super. Wszystkie przyciski pod ręką, nie sposób się pomylić. Bagażnik pojemny, chyba największy w klasie, łatwo można go zapakować. Jeszcze jedno, koło zapasowe wyjmowane od spodu - nie potrzeba wyrzucać wszystkich bagaży by je wyjąć, wystarczy odkręcić śrubę a koło samo opada spod auta.
~piotrekmxm@gmail.com
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
W DALEKIE TRASY NIE POLECAM, W ŚRODKU WSZYSTKO WMIARE POUKŁADANE, SIEDZENIA Z PRZODU TAKIE SOBIE Z TYŁU BARDZO MAŁO MIEJSCA. (ALE MIEŚCI 9 OSÓB). NA DRZWIACH BOCZKI SŁABO PRZYMOCOWANE I TEN WSANIAŁY MATERIAŁ NA NICH Z BABCINEJ PĄCZOCHY
~hawana
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
może ten klakson na migaczu ale po pewnym czasie dziwisz się że w innych autach jest w kierownicy, miejsca z przodu dość (mam 181) z tyłu jak na małe auto też nieźle, nad głową dużo miejsca (lepiej niż w octavi), duże lusterka wsteczne,
~Michał_Jaworzno
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
ogólnie wszystko na swoim miejscu choć osoby, które wcześniej nie jeździły francuzami będą się musiały przyzwyczaić do przycisku klaksonu umieszczonego w dźwigni kierunkowskazów, a najwiekszy minus za nie podświetlone sterowanie nawiewem...
~szymon.wilk@cs.put.poznan.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Przydałby się jakiś mały schowek lub siatka w bagażniku -- na zakrętach wszystkie drobiazgi latają gdzie popadnie. Denerwujący jest też brak "pamięci" położenia fotela pasażera (zdaje się, że od 1999 oba przednie siedzenia są w nią wyposażone).
Dziennik kosztów dla Citroen Saxo 1.1 i 60KM 44kW
7,2
8,4
~Alan
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Cóż ergonomii tu nie ma w tym aucie. W wersji z poduszką powietrzną pasażera nie ma schowka przed nim, brak uchwytów na napoje. Mamy tylko niewielkie kieszenie w drzwiach i to tyle. Dobrze że jest duży bagażnik jak na tą wielkość auta