Lista ocen Citroen Saxo 1.5 D 57KM 42kW 1996-2004 (33) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł usterki jekie miałem przez 8 lat uzytkowania to: łaczniki stabilizatora pasek alterna bezpiecznik tablicy przyżadów 2 razy (brak wskazań prędkosciomierza i obrotomierza) Swieca żarowa (wymiana wszystkich we własnym zakresie) czyszczenie i smarowanie cylinderków chamulcowych bardzo czesto sie zacierają i nie odbijają jak trzeba, naszczeście nie są skomplikowane pamiętać trzeba tylko ze dolewac nalezy tylko...
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Póki co od remontu jedynie czyściłem styki w tylnej lampie, bo wyszło, że stoi w niej woda i prawy stop przestał świecić. 10 minut roboty papierem ściernym i znowu działa. A z innych pierdółek tego typu to wymiana żarówek w lewym reflektorze jest niemożliwa bez jej wyjęcia, w prawym jak ktoś ma chude ręce, to jeszcze da radę.
~Piotrr28
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Regularnie co jakieś 30-40.000 km. psuje się przełącznik kierunkowskazów, koszt wymiany na nowy - 170 zł lub moze wystarczyć naprawa u Złotej Raczki za np. flaszeczke. Palą się specyficzne przy tym silniku świece żarowe, wymiana bardzo prosta nawet dla laika, koszt jednej od 15 - 60 zł zależnie od producenta i jakości.
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Czasem irytują usterki elektryki. Najbardziej wkurzające są przepalane żarówki. Po ulewach czy wilgoci czasem może się takiego wydarzyć ale to są usterki, z którymi sami sobie poradzimy. Wolny wieczór, piwko i można pogrzebać przy swoim Saxo.
~Greg
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Jedyne co mi sie zepsulo to swiece zarowe ale wiadomo to taka czesc ktora sie zuzywa ale chyba poprzedni wlasciciel spalil 2 a ja pozostale dwie bo byly w zimie bardziej obciazone i sie spalily a pozatym nic...
~wadrzyk1@o2.pl
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
szybko zużywają się klocki hamulcowe, czasem bezpiecznik wspomagania. a poza tym okresowe wymiany płynów i filtrów i chodzi cudownie. Czasami klopot z immobilajzerem, trzeba wyjąć i drugi raz włożyć kluczyk
~Wojtek
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Drobne awarie co miałem to linka od gazu i sprzęgła się urwała, rozciągnęła od hamulca ręcznego, i styki od akumulatora były skorodowane i mi prąd odłączało, jak poprawiłem jest OK.
~MantissPL
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Nic nie przychodzi do głowy, z powtarzających się typowo drogowe Polskie sprawy tj. sworznie wahaczy, 3 na wymianę wahaczy tj ok. 30-40 tyś km.
~saxik
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
czasem układ elektryczny coś tam sobie pika,raz tylko nawalił, dmuchawa, wspomaganie się nie załączało-elektryk zrobił za 2 setki i na tym sie skonczylo

Usterki Citroen Saxo

Citroen Saxo – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tak, ale z klimą i mocniejszym silnikiem
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Zapiekł się klocek hamulcowy, co jakiś czas trzeba podciągnąć ręczny, bo nie trzyma za dobrze. Żadnego brania oleju, nic!