Lista ocen Citroen Xantia I (189) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 188 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maveriq
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
2 jest zdecydowanie za krótka - nawet jak wyżyłuje się silnik powyżej 4000rpm, 3 wchodzi na tak niskich obrotach, że praktycznie od nowa trzeba rozpędzać silnik. 5 bieg to rewelacja - w trasie w ogóle można zapomnieć o zmianie biegów, jeśli nie wyprzedzamy, można spokojnie przyspieszać od 60km/h i ciągnąć aż do 180km/h. Sama zmiana nie sprawia kłopotów, biegi wchodzą lekko, jedynie czasem można mieć problem z wbiciem wstecznego, ale puszczamy...
~TRG42
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Skrzynia biegów hmmm? w sumie bez zastrzeżeń, z małymi ale.. wsteczny bieg troszkę ciężej chodzi... i przełożenia troszkę za krótkie szczególnie 1 i 2 troszkę brakuje. po za tym na czwartym biegu szumi w okolicach 2tyś obr. ale skrzynia 200 zł... nie haczy ogólnie 4 z mały plusem.. ale do skody fabii 1,9sdi brakuje tego małego skoku... :) co znowu fabia ma silnik głośny nawet bardzo... ale w sumie zrobiłem skodą 100kkm a X 58kkm tak że do...
~admin@mariuszpapa.com
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
Wczęśniej miałem automaty i trochę to inaczej, dzwignia biegów chodzi jak nóż po maśle i można mieć wrażenie jak by wodziki w skrz`yni się wyrobiły ale pamiętam w Cx tak samo było. z wybieraniem biegów nie ma najmniejszego problemu. Sprzedwaca zapewniał mnie że 300 kkm przebiegu to oryginalny przebieg to powiem wam że teraz delikatnie słychać 2 i 3 bieg tzn jakieś łożyska a poza tym NIC !!!!
~Zawiedziony..
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Miałem chyba pecha. Wyciek oleju ze skrzyni. Ciężko chodzące biegi. Jedynka i trójka czasami wymagały kilku podejść by je wbić. Podobnie wsteczny. Nie pomogła niestety szybka reaktywacja przez mechanika - właśnie z powodu skrzyni, która poszła na środku skrzyżowania autko idzie na żyletki. Nie chcę ładować kasy w wymianę skrzyni, sprzęgła, uszczelki pod głowicą ..wolę kupić inne autko po prostu :)
~aweventus@poczta.onet.pl
Liftback 1.6 i 88KM 65kW
moje auto ma 11 lat - nie wiem, jak chodziła skrzynia biegów, kiedy auto było nowe, ale teraz jest najwyżej dobrze. jedynka mogłaby wchodzić lżej, trójka czasem daje taki mały opór, wsteczny też, ale może to wina sprzęgła. Jak na auto wyższej jednak klasy mogłoby być troszkę lepiej.
~inspektor
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Odkąd go kupiłem mam nieregularny ale częsty problem z wrzuceniem biegu wstecznego. Wpierw musze lewarek ustawić na 5 bieg, a dopiero potem wbije wsteczny już bez żadnych problemów. Nie wiem czy to tylko w moim egzemplarzu tak jest ale pisze o tym.
~Lenny_White
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Biegi wchodzą pewnie i nie zdarzyło mi się,żeby haczyły...ta sama skrzynia jest w Peugeotach 406 i wiem, że tam Peugeot zastosował inne wodziki i dlatego ta sama skrzynia w Peugeotach nie jest taka precyzyjna i zdarzają się usterki. W Xantii jest bajecznie!
~miroslaw998
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Przyzwyczajenia robią jednak swoje.Tylko fakt że przyzwyczaiłem się do jazdy automatami a teraz muszę robić to manualnie powoduje że wystawiłem ocenę o jedną gwiazdkę niżej choć skrzynia jako taka działa bez zastrzeżeń.
~kajtek@os.pl
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
wszystko ok ale na jazdę w trasie za krótkie przełożenia, przy 90km/h na V jest około 2000 więc jazda 130 i więcej to już hałas i duże spalanie, ale to z tego okresu większości samochodów tak jest. Więc może za dużo wymagam:)
~Wiarygodny Użytkownik
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Za wczesny 2 bieg, z 1 zwykle wchodzę w połowę zakresu 2, a 5 niewystarczający, przydałby się 6 przy tej elastyczności. Trochę wyrobiona i biegi wchodzą trudniej, ale nie ma pewności co do prawdziwości przebiegu.