Ocena kierowcy - Citroen Xantia II Kombi

Silnik 2.0 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2000
Citroen Xantia II Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest cichutki i kulturalny
Jestem zauroczony tym autem, nosiłem się z zakupem tego modelu od 2lat, kiedy to po raz pierwszy przejechałem się taką Xsiężną. Jestem szcześliwy
Iżynierom od HDI należą się ukłony - bardzo kulturalny i aksamitny dźwięk jednostki napędowej, nie jest tak natarczywy jak diesle VW. Olbrzymi plus
Jest, działa bez zastrzeżeń,
Rewelacja - przde wszystkim dlatego chciałem to auto.
Do przodu i na boki jak trzeba, należy uważać przy cofaniu - trochę trudny do wyczucia tył.
Wszystko na swoim miejscu, chociaż dla mnie trochę za krótkie siedzisko fotela.
Nie sprawdziłem jeszcze klimatyzacji jak radzi sobie z tak dużym \"pomieszczeniem\", ale ogrzewanie- tu trzeba trochę poczekać. Mam webasto które niedawno odmówiło posłuszeństwa, z tym urządzeniem ogrzewanie było wspaniałe.
Duuże auto - mnustwo miejsca nawet dla piątki pasażerów, do tego w mojej wersji przepastny bagażnik. Super
Dla mnie nie ma porównania z moją byłą Astrą - 110km/h ciszaaa; przy 160km/h można swobodnie rozmawiać z współuczestnikami podróży:)
Najmniejsze zużycie paliwa to trasa z niemiec to około 5l na 100km średnia to około 6,5litra - przy czym można tą wartość uznać jako miejską. Ponieważ poprzedni właściciel wymienił rozrząd, to wymieniłem tylko płyny w silniku plus lhm w \"układzie krwionośnym\"
Nie daję 5, bo mimo że kupiłem ją za stosunkowo niewielkie pieniądze w niemczech to zjadły mnie opłaty w Polsce - ech taki ten kraj.
Poluzowany zamek tylnej klapy - naprawiłem w 20min i jest ok.
Nie stwierdziłem żadnych poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDI 109KM 80kW [l/100km]

6,1