Ocena kierowcy - Citroen Xantia II Kombi

Silnik 2.0 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2000
Citroen Xantia II Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomika
za te pieniądze nic lepszego
Bardzo cichy jak na diesla, może nie jest gigantem mocy 110 km na duże auto w tych czasach to trochę mało ale za to spalanie znikome.
Precyzyjna i chodzi miękko, dobre przełozenia.
hydroactive II - bez komentarza ;) mięciutko plus regulowany prześwit i magiczny guzik usztywnienia ( na zakrętach auto zupełnie nie buja na boki no i brak nurkowania przy ostrym hamowaniu ) łącznie z samoskrętną tylnią osią powoduje że nawet nowym saabem 95 jeździ się jakoś tak mniej wygodnie.
bez zarzutów w kombi brak problemów.
brakuje trochę schowków ( np. pod podłokietnikiem między fotelami kierowcy i pasażera ) jak również uchwytu na kubek dla kierowcy. Pozatym wszystko w normie - uważam że klakson w dzwigience świateł w pierwszej Xantii był super rozwiązaniem szkoda że w Xantii II wrzucili to na kierownicę ( nie wiem dlaczego - przecież trąbienie bez odrywania ręki z kierownicy jest bezpieczniejsze )
bez zarzutów - oczywiscie regulacja suwakami klimatyzacji automatyczniej to jest trochę archaizm ale działa ;) w samochodzie mam też dodatkowe ogrzewanie woddy wiec samochód nagrzewa się po około 2 min od odpalenia ( coś pięknego )
bez zarzutów na tę klasę ponadprzecietnie
trochę świszczy przy 120-140 km /h
tutaj jestem bardzo zdziwiony pozytywni. Jadąc 1210 km z niemiec do polski samochodem spaliłem około 4,9 l / 100 km podróżując 120-140 km /h podkreślam że jechałem na zimowych oponach ( lałem ropę pod korek w mieścinie Overath koło kolonii a w Warszawie byłem 1210 km i zatankowałem znów pod samiuski korek ) . Ale większe zdziwienie zrobił na mnie test zalania pod korek po jeździe miejskiej okazało się że na 60,8 litrach przejechałem 1010 km czyli spalanie w okolicach 6 l/ h w mieście !!!! jak dla mnie bomba na 2.0 hdi. Ciekawi mnie jak wyjdzie spalanie przy jeździe 90-110 km /h na trasie 500km
razem z opłatami dałem za auto 7,5 tyś zł za auto z pełnym wyposażeniem ( skóra, regulowane we wszystich płaszczyznach fotele / łącznie z dwoma pompowanymi poduszkami lędzwiowymi , czujnik deszczu, klimatyzacja automatyczna, pełna elektryka, szyberdach fabryczny elektryczny, podgrzewane fotele, 4 poduszki powietrze, ABS ESP, I PODGRZEWACZ DODATKOWY obiegu wody w nagrzewnicy powietrza !!! coś czego konkurencji brak ) od niemca dostałem komplet kół zimowych, fabryczny hak westfalia, To uważam że zrobiłem dobry deal ;). Ciekawe ile pojeżdzę ;)
dużo przepalających się żarówek, oraz mrógająca lampka AirBag mimo iż komputer nie pokazuje uszkodzenia układu ta lampka czasami zaczyna mrógać co jest denerwójące.
no jak na razie odpukać wszystko chodzi jak w zegarku

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDI 109KM 80kW [l/100km]

5,6