Ocena kierowcy - Citroen Xantia II Kombi

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Xantia II Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Od wymiany do wymiany max 1l dolewki, czasem wcale
Inne : Podnośniki szyb i dmuchawa
8 lat i raz rozszczelnił się układ chłodzenia, raz zatarła pompka paliwa w zbiorniku. Tyle. Komfort i prowadzenie na naprawdę dobrym poziomie. Załadujesz do bagażnika 300 kg i trzyma poziom:) Dużo miejsca w środku i pakowny bagażnik. Spalanie 5,5 l w trasie, max. 7. Byłem i na Węgrzech i w górach. Osiągi silnika wystarczające. Nie jest to rakieta ale przyspieszenie przy każdej prędkości przyzwoite i da się spokojnie wyprzedzać. Poza tym auto dużo ładniejsze od wielu nowszych modeli. Fotele i wykończenie jak za dawnych dobrych czasów. W zimie grzeje w lecie chłodzi i o to właśnie chodzi:) Problemów z hydrauliką przez cały okres użytkowania nie miałem. Dopiero po 8 latach zrobiła się dziura w jednym wężyku więc mity o awaryjności hydrauliki to tylko legendy. W dwudziestoletnim samochodzie zrobiły się dziury w progach ale były one już wymienione jak zauważyłem. Podłoga natomiast cała zdrowa wytrzymała by następne 10 lat. Ogólnie blacha w porządku. Miałem drobną przecierkę z 10 lat młodszą Toyotą Avensis i przekonałem się że tamta blacha jest z papieru, bo się wgniotła a u mnie ubezpieczyciel szukał śladów i nie mógł znaleźć bo były tylko zarysowania.
Dobrze ciągnie z dołu. Wystarczająco moc przy każdej prędkości i niskie spalanie.
Po przebiegu 300 000 zaczęła zgrzytać Trójka.
Super. Kto jeździł ten wie. Kto nie jeździł ten nie zrozumie.
Trochę łapie korozja ale po 20 latach jest ok
Do tyłu mogłoby być lepiej
Bez zastrzeżeń
Problemy ze sterownikiem dmuchawy ale podłączyłem swój sterownik na drucie i działa:)
Miejsca wystarczy dla wszystkich
Krótka skrzynia więc przy większych prędkościach czytaj autostradowych trochę głośno ale bez tragedii. Przy prędkościach do 100 jest ok
Części kosztują 5 zł. Nie liczyłem ale przez 8 lat na naprawy i eksploatację wydałem mniej niż 4000 (bez paliwa)
Passat z tego samego rocznika był 2 razy droższy i gorszy
Padły tryby w podnośnikach szyb, sterownik dmuchawy i chyba tyle
Przez 8 lat 2x stanąłem w trasie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDI 109KM 80kW [l/100km]