Lista ocen Citroen XM I Hatchback (66) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robert@portalfirm.pl
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
Wiele zależy od egzemplarza i jego historii. Najważniejsze - nic nie rozbierać bez potrzeby!!! Bardzo delikatnie trzeba sie obchodzic z zatrzaskami mocującymi tapicerkę dzrzwi. Najbardziej wkurzające są nieświecące elementy podświetlenia wnętrza (np powinny być wszystkie przełaczniki - szyby, reg. foteli, reg. lusterek itp) bo trudno się do nich dobrać i je ożywić. Ale superprzegięcie to złączkologia instalacji elektrycznej!!! Jak np jest...
~PABLITO OŁAWA
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
doprowadzają do drgawek problemy z elektryką!! gdy sie wrzuca kierunkowskaz w prawo wyskakuje komenda ze mam trachnięte lampy z tyłu i hamulce. Coś tam nie masuje!! komputer dostaje fałszywe impulsy no i wypisuje takie bzdury ze słow szkoda!! Powód: osadza sie syf na stykach i co jakis czas trzeba czyscic!! panowie z Citroena troche sie nie postarali w tych rocznikach!! Dobrze ze usuneli te usterki w autach z 94´ roku!! i dobrze!!! bo...
~xyz
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Tu też auto wypada nieźle. Są stałe elementy które się psują. Elementy te to: włączniki. Ciagle upalają się styki wewnątrz. Na szczęscie wystarczy taki wyłącznik rozebrać, wyczyscic i już dziala z powrotem ;) Kolejnym problemem są śniedziejące styki w elektryce, zaprojektowanej przez Boscha(czyzby sabotaz?) Z silnikiem problemów nie było, innych problemów tez nie zanotowałem, wyciekow nie ma.
~Jacon
Hatchback 3.0 i V6 170KM 125kW
Pośniedziałe styki w lampach i komputer wariuje. Może i dałbym lepszą ocenę, ale auto jest stare i ma bardzo wiele punktów potencjalnych awarii. "Klasyczny" mechanik musi być albo napity, albo po prochach, by się wziąć do roboty. Hydraulika ponad wszystko - załatwia problem niezawodności drobiazgów. W natłoku problemów z poważnymi usterkami, drobiazgi po prostu ignorowałem.
~rafal000rafal@poczta.onet.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Kazdy dups, ale to literalnie kazdy, poczawszy od galki ogrzewania a skonczywszy na przelaczniku zespolonym ma jakis feler. Naciskasz raz i dziala. Cieszysz sie jak dziecko. naciskasz jeszcze raz i juz kaplica. Nie dziala. Dlaczego? Nie wiadomo. Czarna magia. Tan samochod bedzie zrodlem radosci twoich dzieci ale dla Ciebie to bedzie jedna wielka zgryzota.
~Paweł K. WROCŁAW 603 969 259
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
W XM bywa różnie najgorzej z elektryką np. notorycznie urywające się przewody połączeniowe przy czujnikach ABS na przodzie, warto zadbać o połączenia masowe szczególnie lamp tylnich. przy skaczących obrotach silnika lub wyższych utrzymującuch się aż do pełnego rozgrzania silnika polecam rozłożenie i przemycie silnika krokowego.
~Romek
Hatchback 3.0 i V6 170KM 125kW
Przez 7 lat eksploatacji wymiana węża chłodnicy, przewodu powrotu LHM, pęknięcie paska alternatora, łączniki stabilizatora poduszka silnika (nie wliczając materiałów eksploatacyjnych: klocki, tarcze itp)
~Cytryna
Hatchback 2.1 D 12V 82KM 60kW
Właściwie to materiały eksploatacyjne, rozszczelnienie pompy wtryskowej przy dźwigni gazu(malutki oring) awaria alternatora a po 200tys zaczęła trochę pocić się pompa LHD.
~Arek
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
Niestety mnogość "pstyczków-elektryczków" powoduje od czasu do czasu jakieś awarie, pęknięcie jakiegoś głupiego przewodu hydraulicznego potrafi unieruchomić cały samochód
~esox53@wp.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Wymieniłem tylko jedną żarówkę świateł stop. Żarówki świateł mijania wymieniam regularnie jesienią. Poprawiłem izolację jednej wiązki kabli.
Citroen XM I Hatchback