Lista ocen Citroen Xsara Picasso (292) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 279 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zimny72
Picasso 1.6 i 16V 109KM 80kW
Fajnie położona: wysoko przy kierownicy jak w samochodzie dostawczym. Może i mało precyzyjna, trochę miesza się nią jak chochlą w garnku, ale można się przyzwyczaić. Na pewno nie jest to krótka i precyzyjna skrzynia z biegami wchodzącymi z kliknięciem. Biegi zmienia się szybko i już od 60 km/h jeżdżę na 4-5 biegu. Sprzęgło zuzyło się przy 120.000 km - 2 kolegom podobnie: więc należy uznać to za standard żywotności sprzęgła w XP. Teraz przy...
~Wiktor
Picasso 1.6 i 16V 109KM 80kW
Tutaj bardzo przeciętnie. Ja od pewnego czasu wymieniam olej w skrzyni co ok 25 tyś. km. dzięki czemu osiągnąłem jej w miarę poprawne i w miarę precyzyjne działanie. Oczywiście słychać łożysko. Już od 4 lat i nic się z tym nie dzieje więcej. Jeśli wymieniamy sprzęgło to tylko cały komplet. Łącznie z wysprzęglikiem, łapą i tuleją prowadzącą. Tylko oryginał lub markowe (to na Val). Innych nie polecam z doświadczenia. Należy też pilnować stanu...
~Przemysław Przybyła 608-348-527
Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
Od 4 miesięcy czyli od zakupu samochodu coś zgrzyta w skrzyni. Po 3 wizytach w serwisie Citroen stwierdził ze jest wada fabryczna i trzeba wymienić mocowania do filtru powietrza i to pomoze i oczywiście NIE POMOGŁO. Zgrzyta dalej a w Warszawie stwierdzili ze mam trzymac sobie gałkę zmiany biegów to wtedy nie bedzie zgrzytać - samochód za ponad 60 tyś zł !!!!! Chyba sie bez sądu nie obejdzie . A to podbno mankament wszystkich Picasso z...
~Tomi
Picasso 1.6 i 16V 109KM 80kW
Nędza, nędza, nędza. Od nowości lewarek chodził gumowato, nieprecyzyjnie - ma długi skok. Zestopniowanie bez rewelacji. Od nowości słyszalna praca kół zębatych np. podczas hamowania silnikiem. ASO stwierdziło, że ten typ tak ma, byłoby to akceptowalne w aucie o przebiegu 150-200 tys ale nie w nowym. W nowych c4 picasso jest o zgrozo niewiele lepiej. Daleko do wzorców Ford, Hondy czy Skody.
~Cromek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jak dla mnie typowa skrzynia do samochodu na długie wyprawy. Krótkie 4 pierwsze biegi. Na piątce można jeździć od 50 km/h do końca licznika. Zdarza się że jeden bieg (3) nie chce wchodzić reszta ok. Skrzynia nie jest ustawiona pod sportową jazdę więc przyspiesza się najczęściej bez emocji. Chociaż jeśli przeciągniemy 3 i 4 to spokojnie wyprzedzimy inny pojazd na trasie.
~polsewer@interia.pl
Picasso 1.6 i 16V 109KM 80kW
Skrzynia działa całkiem dobrze: chodzi cicho i sprawnie. Nie odstaje ani na + ani na - jeżeli chodzi o dzisiejsze standardy. Dużym udogodnieniem jest umiejscowienie lewarka dzwigni wysoko na środkowej kolumnie, co w połączeniu z hamulcem ręcznym przysuniętym do fotela kierowcy uwalnia przejście pomiędzy przednimi fotelami i zapewnia dostęp do tylnego rzędu.
~Błażej
Picasso 1.6 HDi 90KM 66kW
Nie jest super zestrojona. Możliwe, ze zmiana biegów jest kwestią wprawy ale ja w tym aucie początkowo narzekałem na przerzucanie biegów jako nieprecyzyjne. Po czasie jakoś tego nie zauważam. Czasem nie chce wejść wsteczny za pierwszą próbą. Auto jest elastyczne ale by nie tracić za dużo paliwa warto wypraktykować kiedy dokonywać zmiany na jaki bieg.
~Sylwester S.
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Skrzynia usytuowana idealnie - jednak przełożenia są bardzo długie a drążek sprawia wrażenie wbitego w masło - jednak bardzo szybko można się do tego przyzwyczaić. Jednak nigdy nie przyzwyczaję się do sprzęgła - chodzi bardzo twardo ( to moim zdaniem najsłabsze ogniwo tego samochodu - dodam że niedawno wymieniałem sprzęgło na nowe i jest tak samo)
~voidon@poczta.fm
Picasso 1.6 HDi 90KM 66kW
Biegi wchodzą, żadnego zgrzytania, niezależnie od temperatury silnika i otoczenia. Odejmuję jeden punkt za odczuwalne przenoszenie pracy silnika na lewarek biegów. Oprócz zwykłego lekkiego drżenia (to jest jeszcze OK) autko ma zwyczaj \"od drugiej strony\" pociągnąć lekko lewarkiem. Dziwne uczucie - jakby ktoś za mnie próbował operować skrzynią.
~Biker
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Linka zmiany biegów trochę zardzewiała i wymieniłem na nową niestety nigdzie nie mogłem jej dostać więc kupiłem w serwisie cały komplet za ponad 700zł, bo pojedynczo nie sprzedają. Dźwignia zmiany biegów chodzi bardzo dobrze i jest w konsoli co jest naprawdę plusem , bo zawsze można coś rzucić między siedzenia.