Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

Dża, 6 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zaskoczyła mnie jakość farby, którą jest pomalowany samochód. Bo na niej się tylko trzymał.
Karoseria : RUDY!
Zawieszenie : Wszelkiego rodzaju gumy
Auto bije ze skrajności w skrajność. Całkiem nieźle wykonane i przestronne wnętrze, ładna sylwetka (nawet 2017 roku) i całkiem przyzwoite właściwości jezdne. Jednak rdza, to jest jakaś tragedia w tym samochodzie... Auto kupione od pierwszego właściciela, bez większych przygód a progi oraz podłużnice przeszły do historii.
Silnik bardzo równo pracuje, jest elastyczny i cichy. Nie miałem z nim najmniejszych problemów. Bez wycieków, bez usterek. Nie jedno nowe auto mogło by pozazdrościć takiej kultury pracy. Przyspieszenie akceptowalne w mieście i nadające się na dłuższe trasy.
Pukające oraz szumiące łożysko, zrywająca się linka sprzęgła i ciężko wchodzące biegi. Skrzynia biegów to naprawdę największy mankament tego samochodu. 2-3 razy linka strzeliła mi "bo tak". Wystarczyło podnieść pedał nogą, samoregulator zaskakiwał i wszystko działało. Najlepsze jest to, że po wymianie problem nie ustępował. "Ten typ tak ma".
Za twardo jak na francuza, jednak belka skrętna daje o sobie znać w pozytywny sposób. Auto zawsze jechało jak przyklejone. Trzeba tylko pamiętać, że zawieszenie jest delikatne. Coś zaczęło mi pukać w kole i tak zostało. Żodyn nie wiedział co to. Żodyn.
Bardzo dobra widoczność z wnętrza auta. Parkowało mi się świetnie. Nie ma co marudzić.Nowoczesne auta i ich szerokie słupki to zmora. Tutaj poradzi sobie każdy.
Schowki, kieszenie - bardzo fajnie. Radio w dobrym miejscu, możliwość montażu podłokietnika. Całkiem spory bagażnik. W standardzie regulowana kierownika i fotel kierowcy.
Auto nie parowało, szybko się nagrzewało. Moja wersja niestety nie mała klimatyzacji.
Miejsca wystarczyło na komfortową jazdę w 4 osoby. Z przodu bardzo dużo miejsca, można wygodnie się rozsiąść. Nad głową swobodnie, pomimo mojego wysokiego wzrostu (prawie 190cm)
Wyciszenie silnika na wielki plus. Jednak zawieszenie pracuje głośno, daje wyraźnie o sobie znać. Na kostce można ogłuchnąć.
Auto przez rok kosztowało mnie niewiele. Wymiana łożysk na amortyzatorach i jakieś pierdołki. Koszt wszystkiego z 300zł.
Jest tanie, więc i wyposażenie mizerne. Klima, obrotomierz lub nawet elektryczne szyby to komfort. Opcje te występują w większości w autach sprowadzanych. Te polskie nie miały dosłownie nic...
Rdza moi drodzy. Swoje zezłomowałem, bo nie dało się nim już bezpiecznie jeździć. Progi, podłoga, podłużnica, tylne nadkola, kielichy - wszystko trawił rudy. Pomimo konserwacji i walki ciągle było coś nie tak. Chciałem kupić drugie, takie samo ale nie znalazłem żadnego egzemplarza, który byłby mnie zeżarty od mojego. Oglądajcie przez zakupem samochód z każdej strony, żeby się srogo nie zawieść.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

8,7