Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

przemal666@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 88KM 65kW
Rok produkcji 2000
Citroen Xsara I Hatchback 1.6 i 88KM 65kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ocynk, ocynk i jeszcze raz ocynk:)
Układ elektryczny : Wskanik paliwa
Posiadam to auto od dwoch miesiecy. Nie bylem przepelniony zachwytem w momencie kupna...przekonalem sie. Swietny samochod. Bardzo wygodny, dajacy wiele frajdy z jazdy. Poprzednia mialem seata - w porownaniu z tym tamten to kloc, twardy, niewygodny w srodku. Polecam to autko, gdyz naprawde wart jest swojej - jakze niskiej i konkurencyjnej do innych aut w tym segmencie ceny. Przed kupnem wiele osob mi radzilo by nie pakowac sie we francuza, ale tez wiele bylo takich, ktore mi polecaly...puenta jest taka - najlepiej sprawdzic samemu. Wtedy rozwieja sie wszelkie watpliwosci.
Silnik bardzo fajny. Bardzo dobre rozwiazanie dla tego typu auta. Jest zdecydowanie bardziej oszczędny od 16v, a do tego dysponuje wystarczającą mocą do dynamicznej jazdy. Co najważniejsze silnik ten jest dużo tańszy w eksploatacji od innych. Jednostka, na którą użytkownicy Xsarek najmniej się skarżą i potwierdzam to.
Skrzynia z typową dla francuzów dość ciężka pracą, dość głośna. Poza tym bez problemów - kwestia przyzwyczajenia.
Układ jezdny bardzo komfortowy. Auto prowadzi się fenomenalnie, świetnie trzyma się na zakrętach. Nie da się ukryć, że na komfort wpływają również fotele niemalże kubełkowe które są zainstalowane w aucie. Oczywiście bardzo dużo zależy tutaj od stanu tylnej belki - jak będize zużyta to tyłek będzie pływał na zakrętach - należy tego pilnować.
Na widoczność nie narzekam. Kwestia umiejętności i dokładnego zorientowania co się ma za sobą:) Aczkolwiek widoczność do tyłu mogłaby być troszkę lepsza;)
Wnętrze bardzo przytulne. Wszystko pod ręką no, moze prócz przycisków do elektrycznego otwierania szyb. Bardzo praktycznie, materiały bardoz dobrej jakości.
Dość często w deszczu parują mi szyby, ale to pewnie kwestia wymiany filtra kabinowego. Wentylacja i ogrzewanie poza tym bez żadnych zastrzeżeń.
Jak dla mnie - 188cm wzrostu - jest super. Fotelu nie muszę odsuwać nawet do końca. Jak sie chce to i bardzo dużo się do tego autka wrzuci
Bardzo komfortowe i ciche wnetrze.
Co do paliwa to sie nie wypowiem, gdyz wskaznik paliwa czasem mi wariuje ale na moje okolo spalanie jest stosowne to gabarytow auta i do techniki jazdy.
To co typowe dla xsarek - Elektronika. Irytujący jest wskaźnik paliwa, który żyje własnym życiem.
Jak dotad spokoj:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 88KM 65kW [l/100km]