Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

kuku, 14 lat temu
Silnik 2.0 VTS 163KM 120kW
Rok produkcji 1999
Citroen Xsara I Hatchback 2.0 VTS 163KM 120kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Wilk w owczej skórze...Świetny dynamiczny samochód, dający dużo frajdy z jazdy z minimalnym w stosunku do mocy spalaniu.Wygląda bardzo niewinnie ale naprawdę może zaskoczyć niejednego na drodze. Polecam każdemu:)
Super silnik 163 KM 8,5s do 100 km/h przy średnim spalaniu 12 litrów gazu. Jeżeli chce się poszaleć trzeba kręcić od 4000 ale za to czerwone pole zaczyna się od 7000 !!!
Mogłaby być troszkę bardziej precyzyjna.
Mały minus za tylną belkę która w moim aucie nie była robiona, koszt ok 1000 zł potem spokój na kolejne 150k. Zawieszenie oryginalne twarde ale za to jak trzyma w zakrętach:)
Wysoki tył ale to szczegół, za to piękna linia.
Minus za otwieranie szyb na środkowej konsoli. Poza tym ok.
Ogrzewanie super ale tragicznie z odparowywaniem szyb mimo czystego filtra, gdyby nie klimatyzacja byłoby do fatalnie i nie jest to przypadłośc tylko mojego auta.
Siedzi się nisko. Miejsca jest wystarczająco dużo 182 cm wzrostu ale to nie limuzyna oczywiście. Z tyłu dla dwóch osób super, bardzo wygodne fotele.
Do 4000 obrotów przyzwoicie potem jest głośno, dla mnie super:)
Spalanie śmieszne w porównaniu do osiągów, ceny części w normalnej cenie (rzadko mam okazję to sprawdzić). Bardzo rzadko przekraczam 12l/100km mimo mocno nieekonomicznej jazdy - tym autem nie da się jeżdzić inaczej. Na trasie 10/100 naprawdę ciężko w to uwieżyć. Oczywiście LPG.
Nie ma innego auta 1999 rocznik w okolicach 10 000 zł który byłby tak szybki, ekonomiczny i niezawodny. Ten samochód przekonał mnie do citroenów które są o wiele tańsze nią niemieckie szroty a w niczym im nie ustępują.
Wspomniana tylna belka ale to grupa PSA, poza tym jakieś tam balączki 10 letniego auta, nic szczególnego.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTS 163KM 120kW [l/100km]

11,6