Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

Tomek, 17 lat temu
Silnik 1.9 D 71KM 52kW
Rok produkcji 2000
Citroen Xsara I Hatchback 1.9 D 71KM 52kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem z furaka bardzo zadowolony. Minusy oczywiście są ale grunt żeby te minusy nie przysłoniły plusów ;)
Autko ma zainstalowaną sekwencyjną instalkę LPG. Do 3 tyś/obr dość oporny. Potem już idzie całkiem ładnie. Czasami czuć jednak pewnien niedosyt. Znam autka które mają o 20 kucy mniej a lepiej ruszają spod świateł.
Dość precyzyjna, dobrze zestopniowana z tym silnikiem. Czasami trochę haczy i stąd 4.
Jak dla mnie 5. Xsara super trzyma się drogi, ładnie pokonuje zakręty i przy tym jest dość komfortowa.
Do przodu jest ok. Do tyłu średnio. Najgorzej wypadają szerokie tylne słupki które skutecznie ograniczają widocznosć na skos.
Dla mnie wszystko ok. Wszystko na swoim miejscu. No może poza przyciskami od sterowania szyb i ciężkim dostępem do żarówek mijania. Duży plus za ustawny i pojemny jak na tą klase i rodzaj nadwozia bagażnik.
Bez zastrzeżeń. Choć momentami bez użycia klimy ciężko by było odparowac szyby.
Kierowca i pasażer bez zastrzeżeń. Z tyłu powiedzmy ze jest "przytulnie" ;)
Niestety to chyba największy dla mnie minus tego autka. W porównaniu z bezpośrednią konkurencją jak np Megane, 307, Focus - jest dość głośna. Silnik słychać baaardzo wyraznie już powyżej 3,5 tyś/obr. Opony do najcichszych też nie należą.
Zuzycie benzyny i LPG na poziomie absolutnie zadowalającym. Niezaleznie czy PB czy LPG w mieście spalanie przy dynamicznej jeździe nie przekracza z reguły 11 l/100 km. Ceny napraw i elementów zużywających się średnie. Na temat ASO się nie wypowiem bo raczej ich omijam szerokim łukiem.
Kupiłem uzywany jako 4 letni z przebiegiem (prawdziwym) 61 tyś. Przez dwa lata stracił sporo na wartości, ale ponieważ sprzedazy nie planuje to 4.
Czasami pojawiają się jakieś duperele. Z pewnością ich występowanie nie wychodzi po za średnią dla innych aut.
Do tej pory (odpukać) ani razu fura nie odmówiła posłuszeństwa.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 71KM 52kW [l/100km]

9,1