Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

Boogie, 13 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Citroen Xsara I Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Nie ma rzeczy która by mnie wyraźnie pozytywnie zaskoczyła. Wszystko jest w porządku ale nic się nie wyróżnia.
Jak za tą cenę jest to przyzwoita propozycja. Auto nie straszy wyglądem mimo swoich lat.
Silnik jak na starą konstrukcję sprawuje się dobrze. Praktycznie przez rok eksploatacji zero problemów. Dosyć elastyczny, na dynamikę też nie mozna narzekac chociaż oczywiście sportowiec to nie jest.
Skrzynia biegów działa całkiem precyzyjnie, nie ma problemów z wbijaniem biegów czy z luźną pracą dźwigni. Jeżdżąc wczesniej innym francuzem - Reanult Clio dźwignią można było mieszać jak w garnku zupy.
Zawieszenie dosyć miekko zestrojone, w miarę komfortowe. Nie ma problemów z prowadzeniem. Szybko zużywają się elementy gumowe zawieszenia, ale to niestety wina naszych dróg.
Dobra widoczność do przodu i na boki. tyłem parkuje sie na wyczucie przez wysoko poprowadzoną linie tylnej klapy.
Ergonomia w porządku. Trochę zajęło przestawienie się na używanie klaksonu w dźwigni kierunkowskazów, ogrzewania tylnej szyby w dźwigni wycieraczek oraz przycisków otwierania szyb w konsoli środkowej.
Wentylacja przeciętna. Ogrzewanie działa sprawnie jednak w czasie deszczu ciężko usunąć parę z szyby przedniej i bocznych. Filtr przeciwpyłkowy był wymieniany.
Przestrzeń wystarczająca. Spory bagażnik.
Wyciszenie dobre, słychac że pracuje diesel pod maską. Nieprzyjemnie sie robi dopiero po przekroczeniu 130-140km/h
Spodziewałem się mniejszego spalania. W mieście (Poznań) wychodzi mi obecnie około 8l, w trasie około 6l.
Psują sie drobiazgi. Kiepskie materały dają znac o sobie. Wpadające przyciski od otwierania szyb, czesto przepalają się żaróweczki w desce rozdzielczej.
Jak na razie brak poważnych usterek. Jedynie zwykłe sprawy związane z eksploatacją.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,7