Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Kombi

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Citroen Xsara I Kombi 1.4 i 75KM 55kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Mimo wielu psujących się drobiazgów, samochód na pewno godny polecenia. Oszczędny, niezawodny, wygodny. Bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne (auto ma ponad 10 lat i zero korozji). Musimy mieć świadomość, że to klasa niższa średnia i nie możemy oczekiwać zbyt wiele. Wymaga dbałości. Terminowej wymiany filtrów i płynów. Mnie nie zawiódł. Zrobiłem nim bezawaryjnie naście tysięcy kilometrów po beznadziejnych drogach Ukrainy, górskich trasach Słowacji i Chorwacji.
Silniczek bezawaryjny. Oszczędny. Nie da się jednak ukryć, że za nieco za słaby do tego samochodu.
Gdyby nie częste problemy z włączeniem wstecznego, to wszysto pozostałe ok.
Mocny punkt Xsary. Jeżdzi się bardzo dobrze (nie ma porównania do aut niemieckich tej samej klasy). No gdyby nie jedno ale. Belka skrętna standardowo do wymiany po 120-140 tys. km.
Bardzo kiepsko do tyłu. Parkowanie wymaga sporo umiejętności i cierpliwości.
Wszystko tam gdzie potrzeba.
Ogrzewa się dość szybko. Wentylacja też ok jeśli pamiętamy o wymianie filtru kabinowego.
Z przodu ok. Z tyłu przy wysokim kierowcy mogą być problemy. Ogólnie jednak całkiem przyzwoicie.
Przy spokojnej jeździe 90-110 km/godz dość cicho. Szybciej już sporo głośniej.
Zużycie jak na benzyniaka więcej niż przyzwoite. Jeśli omijamy ASO, to koszty napraw nie zrujnują naszego budżetu. Wszystko można kupić (zamienniki) w umiarkowanych cenach. Większość napraw można wykonać samemu lub w każdym warsztacie. Problemem może być jedynie elektryka.
Trudno nam będzie znaleźć coś lepszego w tej klasie za te pieniądze. Wszystkiemu na pewno jest winna zła opinia większości naszych kierowców o \"francuzach\". No i dobrze. Dzięki temu mogę jeździć tanim i naprawdę niezłym samochodzikiem. Następnym autem bedzie też samochód francuski (oczywiscie po wcześniejszym wyeliminowaniu z listy wyboru wyjątkowo nieudanych modeli).
Cały czas coś odpada, coś się łamie (u mnie klamka dwa razy). Piszczy wiatrak dmuchawy. Wskaźnik poziomu paliwa wskazuje co mu się podoba. Kontrolka airbagu mruga bez powodu. I jeszcze wiele innych dupereli.
W tym zakresie samochód niezawodny. Jadąc w długą trasę nie ma obaw o to, że coś się stanie i uniemożliwi nam dalszą podróż.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

6,2