Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Kombi

Adzik, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Citroen Xsara I Kombi 1.4 i 75KM 55kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : NIezawodny silnik nic sie w nim nie popsuło.
Zawieszenie
Ogólnie samochód do przyjęcia polecałbym go osobom które potrzebują samochodu do poruszania sie z punktu a do punktu b bez obawy o to zę coś nawali w trasie albo nie odpali za którymś razem. Teraz wiem ze kolejnym moim samochodem będzie na pewno coś innego z innego koncernu może jakaś mazda.
Trochę za mały jak na takie gabaryty pojazdu.
Jedynym mankamentem był ciężko wchodzący wsteczny bieg. Reszta biegów ok dosyć lekko i precyzyjnie.
Duże słupki z przodu zasłaniają trochę widoczność.
Brak niestety klimatyzacji jest dosyć odczuwalny w słoneczne wakacyjne dni. W zimę również da sie odczuć mróz w stopach gdy było po minus 25 stopni na dworku...
Z przodu dosyć dużo miejsca, lecz na tylnej kanapie zaskakująco mało miejsca jak na samochód tej wielkości.
do 90km/h jest dosyć dobrze dopiero powyżej 100km/h słychać dosyć duży świst powietrza i silnik. A jednak ja nie należę do tych kierowców co jeżdżą po 100km/h ... Wiec wyciszenie w tym aucie to dla mnie wielki minus. Trzeszczące plastiki w środku.
W mieście przy mojej dosyć ciężkiej nodze spalanie wachało się w granicach 10-12 litrów to jak na silnik 1.4 to dosyć dużo. W trasie już było lepiej bo ok 9l/100 przy prędkościach miedzy 120 - 150km/h. Ceny przeglądów nie są drogie, Ceny części również do przyjęcia, dostępność w każdym miejscu, internet czy inna stacja kontroli pojazdów bez problemów. Najgorszą zmorą tego mojego może akurat pojazdu, sa problemy z przednim zawieszeniem.
Za te pieniądze nie mamy co liczyć na wielkie bajery w tym aucie. Komfort również odpada.
Robiłem trasy po 1500 km raz w tygodniu przez 3 miesiące i ani razu mnie nie zawiódł odpalał za każdym razem nawet w temperaturze -25. Do takich typowych drobnych usterek mógłbym zaliczyć przepalające się żarówki i przecinające się kable do wycieraczek i górnego światła stop na klapie bagażnika.
W ciagu 3 lat wymieniłem tylko rozrusznik, akumulator, i praktycznie całe przednie zawieszenie ... ;/ tłumik środkowy i końcowy, lewa i prawa półoś i lewa zwrotnica... Wyniosło mnie to razem ok 2500zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

10,5