Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Kombi

vince77, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Citroen Xsara I Kombi 1.4 i 75KM 55kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Ten samochód to auto dla młodego małżeństwa z małymi dziećmi, albo dla nowożeńców. Ekonomiczny, duży bagażnik (405l) jak na klasę kompaktów i prawie nieawaryjny. Ja tylko leję wachę i jeżdżę. Od ponad roku mam sekwencyjny LPG i samochód jeździ elegancko. Polecam!
Przy 1 lub 2 osobach nawet się zbiera. Pasazerowie z tyłu to dla niego temat nie do przejścia (chociaż testowany w górach, to może i każdy by na tym tracił). Słabiutka 5-tka.
Poprawna, ale nie rewelacja. Zostaje mały niedosyt.
Rewelacja, oś skrętna robi swoje. Trzyma się drogi elegancko.
Tutaj niestety słupek koło kierowcy przeszkadza we wchodzeniu w prawy zakręt. Widok do tyłu, żaden. Ale to chyba jakaś tendecja we wszytkich nowych autach. Kumpel ma Octawię, tam to jest masakra. Założyłem radar cofania (ok.200zł) i dla mnie problem znikł.
Pilot przy kierownicy, przyciski w zasięgu. Dla mnie jest OK.
Słaba wentylacja. Przy 4 osobach, jak pada deszcz, to wszystki szyby poza przednią zamglone.
Mam 178cm wzrostu i dla mnie super wygodnie. Jak wożę teściów z tyłu, o słusznych gabarytach, to nigdy nie narzekali na brak miejsca.A bagażnik w tej klasie.uuuuuu. Miodek.
Na wyższych obrotach troszkę głośniejszy, ale to taki sportowy pomruk, bardzo przyjemny.
Tutaj pokrywa mi się katalogowo. Tyle ile podają tyle pali. Medal za uczciwość. Ten samochód uwielbia Vervę. Spalanie spada i wzrasta kultura jazdy.
Citoen bije na łeb i główę w tym aspekcie. Cena do wyposażenia to po prostu rewelacja.
Słaby komputer, jeśli cosik z nim nie tak, to zasuwaj od razu do ASO niech sprawdzą oprogramowanie. Trzeba też liczyć, że raz na 40tyskm trzeba zmieniać łączniki stabilizatora. Koszt nieduży i mało upierdliwe. No cóż drogi jakie mamy takie mamy.
Nie zaliczyłem a prawie 80tys już mam. To chyba plus.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,7