Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Kombi

kamil.janeczek@poczta.fm, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2002
Citroen Xsara II Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze pokonuje zakręty , zawieszenie jest średnio twarde i tylka belka skrętna zapewnia znakomite prowadzenie auta.
Nie drogi,funkcjonalny,bardzo przyjemny w prowadzeniu,ekonomiczny,ergonomiczny,wspaniały uklad jezdny,ekonomiczny i elastyczny silnik,mało precyzyjna skrzynia biegów ktorą trzeba zrozumieć.Polecam serdecznie.
Polecam zakup samochodu z dobrego źródła,najlepiej krajowe,samochody sprowadzone a zwłaszcza kombi mają trzy razy większy przebieg od tego co na liczniku.Generalnie tak jest ale czasami zdarzają się rodzynki.
Sterowanie kratkami nawiewu wpada do środka,szczególnie od pasazera,ale samochód kupiłem jako używany więc usterkę zawdzięczam poprzedniemu właścicielowi którego pasażer prawdopodobnie wcisnął kratkę kolanem.Ponadto mechanizm otwierania schowka uszkodził się,ale też nie wiem czy nie jest to wina użytkownika bo taki samochód juz kupiłem.Ponadto czasami zwiesza się radioodtwarzacz,czyli po wyciagnięciu kluczyka ze stacyjki nie wyłącza się.Prawdopodobnie usterka tkwi w przełączniku zespolonym lun w BSI.
Brak poważniejszych usterek.Jedyna to nieszczelna nagrzewnica,ciekło na dywaniki.Nagrzewnica BEHR kosztuje 230 złotych,oryginał BEHR insygniowany znakiem 530.Poza tym samochód super.Niezwykle udany układ jezdny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

6,6