Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.6 i 88KM 65kW 1991-1997 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
silnik pomimo swego przebiegu bez remontu nadal chula jak nówka, troche zaczoł brac olej ale przy 220 tys km i LPG to chyba normalka. auto jest lekkie wiec 90 KM mu wystarcza żeby ruszyć z miejsca, nawet obciążony nie odczuwa braku mocy. Moc dopiero u niego powyżej 3tys obrotów, poniżej 3tys zamula. na Gazie auto bez problemu pomyka 185 a na benzynie niemal zamyka zegar 195 :) przyspieszenie kolo 12 sekund do setki. mocna trójka nieraz...
~Piotrek lopt@wp.pl
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
W moim wypadku to stara jednostka z rodziny XU, więc prostota konstrukcji w połączeniu z całkiem przyjemną mocą i przyzwoitym momentem obrotowym czyni z tego niewielkiego przecież samochodu małą torpedę. Do niewątpliwych plusów tej jednostki należy na pewno ekonomiczność oraz nikła awaryjność (po 200 tyś km zużycie oleju w normie)
~Łukasz Galek
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Mam go już 6 lat i jeszcze mnie nie zawiódł, co prawda wymieniałem już uszczelke pod głowicą i ostatnio robiłem remont tylnego zawieszenia ale jak na ten przebieg i tyle lat to uważam, że jest super!!! Dał bym nawet 4+ Gorąco POLECAM!!!
~Adam
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Na początek dodam, że mój ZX jest z 1992 r., więc można porównywać to autko do samochodów wyprodukowanych mniej więcej w tym samym roku. Bardzo dobre auto, silnik pracuje bardzo dobrze, zdrowo.
~Sarny
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Wydaje się, że ruszy z każdego biegu bez zająknięcia. Kiedyś w dużym mieście przez przypadek ruszyłem z 3 i to wyglądało tak, jakby mizerne paliwo było na stacji. Bez trzęsień, grzania czy czegoś takiego.
~Rafał
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
kultura pracy bardzo przeciętna, przyspieszenie przeciętne, elastyczność niezła, ale po 1,6 można się spodziewać więcej - generalnie silnik na trasę
~no_wizard
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Silnik mimo 20 lat chodził idealnie. Brak tendencji do brania oleju. Zero wycieków, zachlapań, itp. Dość elastyczny
~Ludwikoski
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Silniczek bardzo dobrze pracuje muglby tylko troche szybciej wykrecac na obroty z niskich zakresow.
~chester77@buziaczek.pl
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
żadnych problemów mam plkastikowy kolektor i zwykłom instalację gazową i nic się nie dzieje
~Borsuk
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Przy ok 210000zaczał brac olej i strasznie dymic. na szczescie nie droga naprawa
Citroen ZX Hatchback