Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.6 i 88KM 65kW 1991-1997 (19) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek lopt@wp.pl
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Jeździłem wychwalanymi Focusami tak Mk I jak i Mk II, Mondeo, Megane i wieloma innymi samochodami, ale jeśli chodzi o porównanie z ZX to...nie ma porównania. ZX o ile sprawny, a takiego posiadam prowadzi się jak po szynach. Aby stał się narowisty, nad- czy pod sterowny trzeba się "postarać". Zakręty to jego żywioł, zaś na prostej to poezja. Na naszych "równych jak stół autostradach" delikatnie kołysze, co jest zasługą sporego skoku...
~no_wizard
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Zawieszenie ciężko ocenić, ze względu na fakt, iż było do wymiany. Amortyzatory tył były oryginalne( 248 000 km skuteczność na \"trzęsawce\" 28%), przód wymieniany przy 220 000 km. Do wymiany były również wahacze, sworznie oraz łożyska tylej belki (i tak długo wytrzymały). Patent z tylną belką samoskrętną genialny - zaczynał działać przy ok 40-50 km/h. Auto nieco pływało, ale było przewidywalne. Komfort jazdy był bardzo wysoki - przejazd...
~Marek
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
jak po szynach w zakrętach, tył krótki i leki nie zarzuca (tylna oś samoskrętna). raz scigałem sie w zakrętach z fiatem brawo dużo mocniejszym wiec na prostej mnie doganiał, w zakrętach BRAVO odstawał mocno
~lukas7
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Zawieszenie niezwykle komfortowe inne auta mogą zazdrościć bardzo sie p[rzechyla na zakrętach, uwaga na tylna belkę, koszty napraw wysokie:(
~Adam
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi, w tym na zakrętach. Zawieszenie miękkie i wygodne, ale wiadomo że nie wszystkim takie odpowiada.
~Łukasz Galek
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Jak na kompakt ma bardzo duże rezerwy bezpieczeństwa, przedewszystkim bardzo komfortowy!!!
~Jamal
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
troche za mientkie zawieszenia, na zakretach troche rzuca, ale za to bardzo wygodny:)
~Łazanek
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
mały promień skrętu lekko wchozi w zakręty no i dobrze trzyma sie nawierzchni
~Mac
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Tylna os samoskrętna ( zakrety elegandzko pokonuje ) jak na auto tej klasy
~Marcin
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Praktycznie prawie zawsze coś stuka. Szybko lecą swożnie z przodu
Citroen ZX Hatchback