Lista ocen Cupra Formentor Crossover (21) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mic_ghost34
Crossover 2.0 TSI 190KM 140kW
Wielu ludzi na ten aspekt Formentora narzeka, jak dla mnie jest ok, zwłaszcza w porównaniu do mojego poprzedniego auta. Jednak faktycznie, nie da się ukryć że jakiś tam szum z nadkoli się wydobywa, więc pewnie tutaj wygłuszenie mogłoby być lepsze, ale trzeba pamiętać o charakterystyce auta (crossover) i szerokości opon (245 przy R19). Wydaje mi się jednak, że odbiór tego elementu jest dośc subiektywny i zależy kto do czego porównuje. Wg mnie...
~Andrzej
Crossover 2.0 TSI 190KM 140kW
Bez zastrzeżeń. Przy prędkościach przelotowych ledwo słychać szumy opływowe. Przy autostradowych mocniej, na pewno jest to lepsze wyciszenie niż w RAV4, ale gorsze niż w lexusie NX. Dobrze izolowane są szumy dochodzące z kół. Nie słychać nic niepokojącego od strony bagażnika. Silnik jest ledwo słyszalny, oczywiście z wyjątkiem momentów przyspieszania.
~Leszek Woznicki
Crossover 2.0 TSI 310KM 228kW
Mogloby byc lepiej, ale tragedii nie ma. Sztuczny dzwiek silnika - tragedia. Dzwiek pochodzi z glosnikow i jest sztuczny i bez sensu. Raz nawet cos sie zablokowalo i wlaczyly sie wszystkie glosniki na full. Myslalem ze mi glowa eksploduje, nie moglem tego wylaczyc.
~Cinus
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Generalnie bardzo ok, choć zasmucili mnie tym, że nie montują fabrycznie maty wygłuszającej pod maską. Trzeba sobie dokupić w aso za 130 zł... niby nie majątek, no ale... Lusterka przy prędkości autostradowej słychać całkiem głośno, ale z tym akurat wiele się nie da zrobić.
~mk
Crossover 2.0 TSI 310KM 228kW
nie rozumiem zastrzeżeń do wyciszenia formentora. nie jest oczywiście najcichszy w klasie, ale przy 190 km/h spokojnie słucham radia i rozmawiam z pasażerami. fakt, słychać wtedy szumy powietrza, głównie z lusterek, ale nie są specjalnie uciążliwe
~Piotr M.
Crossover 2.0 TSI 190KM 140kW
Słychać koła, przypuszczam że wyciszenie nadkoli sporo by pomogło. Z resztą sama zmiana fabrycznych Bridgestone'ów na całoroczne, sporo cichsze Pirelli spowodowała efekt "wow".
~Łukasz
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Jest naprawdę ok. Przy prędkościach autostradowych można prowadzić normalną rozmowę czy posłuchać radia na zwykłym ustawieniu głośności. Ale do S-klasy daleko ;)
~piotr_ciekliński
Crossover 2.0 TSI 310KM 228kW
Trochę huczą nadkola, ale do przeżycia, bardziej mnie martwi, że przez wygłuszenie i GPF słabo słychać wydech :(
~Bartosz
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Wyciszenie jest w porządku, dźwięki z zewnątrz nie przeszkadzają podczas jazdy, a system nagłośnienia jest wysokiej jakości.
~Piotr
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
zależy z jakim innym samochodem porównać, z Bentleyem to pewnie słabe, ze Skodą to pewnie dobre
Cupra Formentor Crossover