Ocena kierowcy - Dacia Dokker Van

Miki, 9 lat temu
Silnik 1.5 dCi 75KM 55kW
Rok produkcji 2013
Dacia Dokker Van 1.5 dCi 75KM 55kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę jeździ się nim przyjemnie. Komfort jazdy porównywalny z niedużymi samochodami średniej klasy.
Stosunek ceny do jakości - bardzo dobry. Płacimy najniższą cenę na rynku za samochód nie pozbawiony wad.
Silnik pracuje kulturalnie i cicho jak na diesla. Jest oszczędny, ale średnio dynamiczny, przynajmniej w wersji 75KM.
Tutaj już trochę gorzej. Zwłaszcza na początku użytkowania zdarzało się bardzo utrudnione wrzucanie 1 biegu, teraz już rzadko. Biegi wchodzą mało "mięsiście". Szkoda że drążek zmiany biegów nie jest umieszczony wyżej.
Zadziwiająco dobrze. Jeździłem już paroma małymi dostawczakami, ale żaden nie trzymał się tak dobrze drogi jak Dokker. Pokonywanie zakrętów daje niemało przyjemności bez obawy o niebezpieczne przechylanie się budy.
Jak to w dostawczakach - do przodu dobrze, do tyłu bardzo źle. Lusterka są dość małe, ale wystarczające.
Wszystko jest na swoim miejscu. Ale jako że Dacia nie rozpieszcza wyposażeniem - nie ma tutaj możliwości nieergonomicznego wnętrza.
Nie zauważyłem braków i wad.
Bardzo dużo miejsca dla dwóch osób. Wnętrze nie przytłacza, można się nawet powyciągać.
Zdecydowanie najgorsza cecha samochodu. Producent nie zastosował nawet mat wygłuszających w drzwiach. Biorąc pod uwagę to i mało opływowy kształt auta - jest głośno. Jednak do 110-120km/h można jechać komfortowo.
Po 25 tys. km - bez większych wydatków na usterki.
Uczciwy interes - dostajesz przyzwoitego dostawczaka, ale nie pozbawionego wad, za najkorzystniejszą cenę na rynku.
Zdarzają się drobne usterki - po tygodniu używania - przewód paliwowy dotykający podwozia hałasował (naprawiłem sam). Następnie po 1 mies. w wulkanizacji dopłaciłem za prostowanie felg w świeżo zakupionym samochodzie (!) - wiem że w innych egzeplarzach też się to zdarzało. ASO odmówiło prostowania ponieważ wg nich można tę wadę usunąć dobrze wyważając koła - bez komentarza.
Podczas jazdy wieczorem przestały działać światła mijania. Było nieciekawie. Usterka - uszkodzony przełącznik zespolony (zdarza się też w innych Daciach). Naprawione u znajomego elektryka za 180zł, z usług ASO nie korzystałem bo nie traktują ludzi poważnie (szkoda nerwów).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 75KM 55kW [l/100km]

5,7