Lista ocen Dacia Duster I (78) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~majcher
SUV 1.5 dCi 107KM 79kW
na razie nic się nie zepsuło ale nie wiem co będzie dalej ponieważ mój pojazd jest wyposażony w filtr cząstek stałych. Przy okazji ostrzegam wszystkich przed firmą Renault Retail Group Sp. z.oo (W-wa Al. Jerozolimskie) gdzie obiecywano mi model bez filtra, a sprzedano z filtrem. Jeśli w ogóle robić z nimi interesy - bezwzględnie wszystko na piśmie. Potem odwracają kota ogonem i klient jest bez szans. Poza tym mają katastrofalny stosunek do...
~xyz123
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Poza drobnymi naprawami typy wymiana uszczelki pod klawiatura która zaczęła przepuszczać olej po 20tys.km( prawdopodobnie to standard w tych silnikach o czym fabryka wie,ale jest to naprawiane w ramach gwarancji wiec nic nas to nie kosztuje),naprawianym oparciu fotela kierowcy gdzie popękały jakieś druciki co wrzynało się w plecy (jak dowiedziałem się w serwisie to bylem jedynym klientem z takim problemem-musiałem mieć ph ale oczywiście fotel...
~mysla313
SUV 1.5 dCi eco2 110KM 81kW
Jak wyżej. Nie mam na razie co napisać. Jednakże uważam, iż auto ma sprawny, bezawaryjny i sprawdzony w Renault silnik, solidne zawieszenie z płytą Nissana QQ tak więc najważniejsze rzeczy nie są potraktowane po macoszemu... Ponadto zwróciłem uwagę, że coraz więcej aut marki Dacia jest użytkowanych przez taksówkarzy, co jest wymiernym sygnałem, że pojazd jest w miarę porządny i funkcjonalny. Zanim kupiłem rumuna zasięgnąłem u nich informacji...
~zly_wilk
SUV Facelifting 1.5 dCi (Euro 6) 90KM 66kW
Żadnych usterek. Przez 3 lata nie wymieniłem nawet żarówki ani wycieraczek. Odzwyczaiłem się już od ciągłych wizyt w warsztacie (co było konieczne przy poprzednim samochodzie). W tym miejscu dziękuję tym wszystkim kierowcom, którzy podzielili się swoimi ocenami Dusterów w portalu Autocentrum przede mną i których opiniami się kierowałem przed zakupem. Chciałbym spłacić swój dług - by moja opinia też komuś pomogła.
~Darkal
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
W moim egzemplarzu w bagażniku podczas deszczu zbiera się woda. Po lewej stronie bagażnika w zaglębieniu za każdym razem kiedy padał deszcz zbierała się tam znaczna ilość wody (czasem nawet do 2-3 cm). Po wizycie w ASO okazało się że w miejscu spawu na dachu jest rozszczelnienie. Dacia naprawi to w ramach gwarancji jednak pozbędę się samochodu na blisko tydzień.
~ryś
SUV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Czytałem test długodystansowy DACI LOGANA MCV na tych samych podzespołach i z tym samym silnikiem dziennikarze ze zdziwieniem stwierdzili że nie ma się czego czepić.Myślę że nie powinno być żle bo to jest auto proste do maximum np:sterowanie nawiewami-mechaniczne sterowanie wysokością świateł na- cięgłach itp.podzespoły Renaulta Nissana i sprawdzone w poprzednich modelach Daci.
~akseltychy
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
cięzko komukolwiek będzie w to uwierzyć ale Dacia przy tym modelu wykonała kawał dobre roboty, auto zrobione na sprawdzonych rozwiązaniach przy użyciu tanich i nieskomplikowanych części ze sprawdzonym silnikiem, po 50tys zero poważnych napraw i jestem pewny że będzie tak dalej... kupujesz nowe auto? kup Dacię i przez 3 lata śpisz spokojnie :)
~ElDiablo
SUV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Raz zdarzyło mi się przy delikatnym hamowaniu że pedał hamulca wpadł mi około 2 cm. i usłyszałem dźwięk metaliczny jak by się sprężyna urwała oraz pedał sprzęgła przenosi wibracje gdy się go delikatnie nawet naciśnie choć sam nie ma luzów. W serwisie powiedziano że samochód jest sprawny. Jak dla mnie jest coś nie tak!? czy ma ktoś może ten sam problem??
~Dawid
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Nigdy auto nie zawiodło. Nigdy nie zdażyło się nawet że nie chciał odpalić. Zima odpala zawsze od pierwszego starzała. Na pewno ma na to wpływ silnik tzn. 1.6 114 km od nissana. Znam ludzi którzy mają 1.2 tce i są problemy (to samo 1,5 dci). Miałem różne auta (kilkanaście) ale ten jest totalnie bezawaryjny.
Dziennik kosztów dla Dacia Duster I
6,8
8,1
~Gość
SUV Facelifting 1.6 16V 105KM 77kW
Falowanie silnika na zimnym silniku ASO nie potrafiło sobie z tą usterką poradzić, ciężko działające wspomaganie raz działało dobrze raz jakby w ogóle wspomagania nie było. Fatalna skrzynia biegi bardzo ciężko wchodziły w aso stwierdzili że dacie tak mają tragedia.