Ocena kierowcy - Dacia Duster I SUV Facelifting

alpinus6, 9 lat temu
Silnik 1.2 TCe 125KM 92kW
Rok produkcji 2014
Dacia Duster I SUV Facelifting 1.2 TCe 125KM 92kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny silnik, gdybym miał ograniczony budżet to kupiłbym Dustera z tym silnikiem !
Odbyłem kilka jazd próbnych tym autem, porównywałem je z nowym Kaszkajem i Sportage. Jak na auto za trochę ponad 60 tys. zł to BARDZO DOBRZE ! Silnik 1.2 Tce bardzo dynamiczny (w przeciwieństwie do benzyny wolnossącej, która po prostu była mułowata), żwawo przyśpiesza od samego początku do ok.130 km/h, potem czuć że dostaje zadyszki. Ale wymaga dopłaty ok. 8 zł do benzyny wolnossącej -moim zdaniem warto !
Naprawdę bardzo dynamiczny silnik, przyspiesza od samego początku, lepiej od nowego Kaszkaja (ma 10 KM więcej), Sportage, ix35 i ASX zostawia daleko w tyle. Dopiero przy prędkościach autostradowych czuć że trochę dostaje zadyszki (to jednak tylko 1200 cm3)
Są samochody z lepiej dopasowanym skrzyniami, tutaj trzeba dużo wachlować biegami, jedynka i dwójka do ruszania, od trójki się jedzie, szóstkę można wrzucić przy 60 km/h !
Dobrze się prowadzi na kiepskich, dziurawych drogach, czuć że to "prawie" terenówka, trochę buja na autostradzie, podana na podmuchy wiatru (wysoki środek ciężkości)
OK, trochę słabo do tyłu, czujnik parkowania wskazane
Lepiej niż w pierwszej generacji ale nadal słabo na tle konkurencji
Nie miałem okazji sprawdzić
Dla wysokich może być trochę ciasno z przodu (głowa blisko sufitu), z tyłu ogólnie mało miejsca, bagażnik bardzo mały
W porównaniu do wersji z silnikiem wolnossącym- jest super ! Na autostradzie dochodzi szum od lusterek, relingów i bryły samochodu.
Nie wiem jak z awaryjnością silników 1.2 Tce, benzyna wolnossąca na pewno jest niezawodna
Nie ma lepszego auta za takie pieniądze !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TCe 125KM 92kW [l/100km]

7,7