Lista ocen Dacia Duster I SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW 2015-2017 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Silnik ma ciekawą charakterystykę i fajną funkcję kick-downu (ogranicznik pedału gazu, po pokonaniu pierwszego oporu jest drugie głębsze położenie, na którym wyłącza się funkcja EKO). W nissanach ten silnik ma bardzo dobre opinie. Ja nie mam uwag na chwilę obecną - przebieg ok 6500km. Aha, zdaje się że z zamontowania LPG nici, bo podobno ten silnik nie najlepiej współpracuje z LPG :(
~PN1500
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Wystarczający do miasta i spokojnej jazdy pozamiejskiej. Wersja 2WD w porywach dochodzi do 170km/h na autostradzie, ale jeździ fajnie tak do 130. Silnik SCE ma taką dziwną przypadłość - na autostradzie ma się wrażenie, że co chwila przyhamowuje. Za słaby w terenie okazuje się w momentach stromych podjazdów - wydaje się, że dCi lepiej radziłby sobie na niskich obrotach.
~Darkal
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Przy pokonywaniu częstych tras Zakopane-Wrocław jadąc autostradą brakuje trochę mocy. Przy gabarytach samochodu i bagażu jaki pomieści powinien mieć więcej koni. Silnik trzeba kręcić bardzo wysoko co słychać w kabinie. Przy jeździe na codzień po mieście i okolicach sprawuje się bardzo dobrze. Jest cicho a silnik wystarcza by jeździć dynamicznie i konfortowo.
~Dawid
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Silnik w tym aucie jest najlepszym kompromisem. Średnie zużycie paliwa w cyklu 50/50 (miasto/wioski) na poziomie 7,5 l. Najlepszy silnik jaki miała Dacia Duster. Prosty, trwały, ekonomiczny na łańcuszku i jeszcze nadaje się do LPG. Silnik nissana. LPG nie zakładałem ponieważ na te gabaryty auta zużycie na poziomie 7,5 l jest ok.
~Tom
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
1.6 na łańcuchu. Nie brał oleju, ładnie ruszał. Zimne auto ogranicza samo obroty. Szczególnie ważne jest to, że dobrze zakręcone auto wyprzedzało bmki 1.8 i inne auta z większymi motorami. Natomiast jazda "pierwszy ze świateł" jest obarczona kosztem spalania rzędu 11 litrów na 100km. Niżej niż 10 litrów zejść mi się nie udało.
~aslawniak
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Najbardziej w Dusterze brakuje mi właśnie mocy. Do jazdy miejskiej jest wystarczający ale autostrada z bagażem i 3 osobami na pokładzie to już dla niego za dużo. Przy 140 km/h lekka górka i daje się utrzymać prędkość na 4 biegu a na 5 prędkość spada. Przy 160 km/h auto prowadzi się jakby przednie koła nie miały kontaktu z jezdnią.
~Robert
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Zwykła benzyna wolnossąca - do dynamiczniejszej jazdy trzeba kręcić na wysokich obrotach, mam jednak za to nadzieję, że stara konstrukcja okaże się bezawaryjna. Po doświadczeniach z dwumasami w DCI (105km, 110km) świadomie zrezygnowałem z dynamiki jazdy jaką daje silnik turbodoładowany, na rzecz trwałości.
~marian
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Silnik 114 konny niestety nie jest demonem prędkości. Na miasto wystarcza, natomiast na trasę - brakuje parunastu koni na wyprzedzenie "tira". Jest tryb "eco" który obcina trochę mocy kosztem spalania le to nie wiele daje ( mnie ok 1l spalnia mniej )
~edek
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
wystarczający do spokojnej jazdy , w/g katalogu 11 s do setki, brak turbo powoduje , że trzeba redukować bieg żeby wszedł na obroty i nabrał prędkości przy wyprzedzaniu - po kilku latach jazdy turbodieslem trzeba się przyzwyczaić do jazdy wolnossącą benzyną
Dziennik kosztów dla Dacia Duster I SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
7,7
10,2
~Piotr
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Tak jak powyzej. Najwieksza bolaczka tego auta-za slaby, za maly moment obrotowy-czyli malo elastyczny. Wszystko to przeklada się na spalanie.
Dacia Duster I SUV Facelifting