Ocena kierowcy - Dacia Duster I SUV Facelifting

Rok produkcji 2014
Dacia Duster I SUV Facelifting 1.5 dCi  110KM 81kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Super przyspieszenie
Karoseria : Korozja.
Całokształt. Daje 3 z plusem. Oceniam auto, a nie stosunek ceny do jakości. Dacię prowadzi się dobrze jadąc na wprost. Przy manewrach parkingowych jest już gorzej. Zrobiłem 90000 km w 4 lata. Polecam przedłużyć gwarancję. Po 3 latach padła manetka od świateł, przekładnia kierownicy (maglownica). Pojawiły się ogniska korozji na tylnej i przedniej klapie. Alusy tez powoli korodują. Jeździłem z całą rodziną z Poznania do Zakopanego, do Gdańska itp. Nigdy nie był potrzebny dodatkowy kufer na dach. Na dachu mieliśmy 4 rowery. Rodzinka też nigdy nie narzekała na brak miejsca. Polecam kupić i się przekonać. Ja realizuję marzenia i kupuję Jeepa. Będzie co porównywać.
Spalanie średnie mam na poziomie 6,7 latem 6,9 zimą. Cykl mieszany miasto, autostrada, plener. Sam silnik jest strasznie głośny a turbina strasznie piszczy w czasie jazdy. Przyspieszenie jest fajne i przyjemnie się rusza spod świateł. Ale hałas jest uciążliwy.
Na tym się nie znam. Działa. Czasem się nie trafi w bieg. No i trzeba się w mieście namachać. Jedynka jest bardzo krótka.
Ciężko kręci się kierownicą , zwłaszcza przy manewrach na parkingu. Żona narzeka. Szerokie opony i brak wspomagania elektrycznego robią swoje. Padła tez przekładnia kierownicy. Regeneracja w ASO 3000 zł.
Po czterech latach, w miejscach zgrzewów na tylnej klapie widać ogniska korozji. To samo dotyczy maski. Powłoki wewnętrzne są bardzo cienkie. Tam gdzie dotykają gumowe odbojniki lakier się starł i pojawia się korozja. Widać też korozję na alufelgach.
Widoczność bardzo dobra. Mam regulację góra-dół więc siedzę po sufitem. Fajna sprawa. Widać kawał drogi co poprawia bezpieczeństwo. Przy parkowaniu tyłem tez jest dobrze.
Ergonomia to wyraz mniej znany w rumuńskim aucie. Zakupiłem tylne szyby otwierane elektrycznie z tyłu, i muszę je blokować, bo pasażerowie notorycznie otwierają okna. Uruchamiając klakson często włączam również kierunkowskaz. Rzadko trąbie, ale jest to irytujące. Największa gałka w radiu służy do zmiany częstotliwości zamiast zmieniać głośność. Nawigacji nie kupiłem bo ekran jest zdecydowanie za nisko.
Ogrzewanie jest. Zimą działa ale jak ktoś ma blisko do pracy (kilkanaście kilometrów) to będzie mało korzystał z ogrzewania. To samo dotyczy klimy. Słabo to działa.
Dla rodziny 4 osobowej, dla której kupiłem Dacię przestrzeni jest naprawdę sporo. Nikt nie nigdy nie narzekał. Sam mam 175 cm i do dachu jeszcze sporo miejsca. Nawet po podniesieniu siedzenia na maksa. Bagażnik jest ogromny.
Tragedia. Szum na autostradzie straszny. Latem przyjemnie wieje przez szczeliny w drzwiach. Zimą jest gorzej. Od 120 km/h rozmowa przestaje mieć sens, a radio trzeba sporo pogłośnić.
Samochód nie jest drogi w utrzymaniu, dopóki się nie zepsuje. Polecam wydłużyć gwarancję bo większość podzespołów u mnie padła po 3 latach i przy ok. 80000 km.
Jakość wykonania słaba. Ale cena bardzo dobra jak za samochód tej wielkości i niezbędne wyposażenie.
Manetka świateł do wymiany. Po gwarancji 500 zł u elektryka ale nie w ASO.
Przekładnia kierownicy do regeneracji koszt w ASO (mam wycenę ok. 3000). Również po gwarancji.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 110KM 81kW [l/100km]

Dacia Duster I SUV Facelifting