Ocena kierowcy - Dacia Duster I SUV

pawgrzyb, 10 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2013
Dacia Duster I SUV 1.6 16V 105KM 77kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Auto użytkuję jako służbowe jako substytut prawdziwej terenówki. I tak, w lekkim terenie radzi sobie całkiem nieźle, przy cięższych warunkach zapach spalonego sprzęgła mocno wyczuwalny - prawdziwego terenu to auto długo nie wytrzyma, na szczęście są to dla mnie sporadyczne sytuacje. Tradycyjna polna droga to nie przeszkoda. Zdecydowanie gorzej jest na asfalcie: głośne powyżej 120, spalanie na poziomie 11-13 przy takiej prędkości. Auto "myszkuje" po drodze. Pomimo wad, auto polecam dla kogoś kto robi 10-20 tys rocznie. Do lokalnego poruszania się jest całkiem fajne. W trasie jego wady ujawniają się szybko i przynajmniej mnie męczą. Aby było w miarę wygodne trzeba je dobrze skonfigurować.
Za słaby. Aby auto chciało jechać i zebrać się do np. wyprzedzania trzeba kręcić do 4000-4500obr. co skutkuje wysokim spalaniem. Mi brakuje momentu może dlatego, że wcześniej jeźdiłem głównie TDI, DCI.
Biegi bardzo krótkie. przy małej mocy silnika mieszanie lewarkiem zmiany biegów co chwila. Na 6 biegu przy prędkości 120km/h silnik ma ok 4000 obrotów - czytaj wysokie spalanie, głośność. Dla mnie to największe nieporozumienie tego auta - normalna prędkość autostradowa powoduje duży dyskomfort jazdy.
Auto ma tendencje do podsterowności (wyczuwalne na oponach letnich i zimowych) Przy większej prędkości utrzymanie prostego toru jazdy wymaga częstej korekty kierownicą. Ocena dobra ponieważ nierówności wybiera dobrze.
Jak dla mnie dobra
Do sterowanie szyb na konsoli środkowej przyzwyczaić się nie mogę. Reszta mi nie przeszkadza, może dlatego że wcześniej użytkowałem Kangoo. Sterowanie radiem przy kierownicy funkcjonalne.
Wentylacja i ogrzewanie bez zastrzeżeń.
Dla osób powyżej 190cm auto musi mieć regulację wysokości fotela kierowcy - inaczej siedzisz za wysoko. Za mną wiele miejsca nie ma. Dla 4 osób miejsca jest wystarczająco. Z zewnątrz auto sprawia wrażenie bardziej przestronnego.
Auto powyżej 120km/h staje się wyjątkowo głośne i nieprzyjazne. Nieopływowa sylwetka, słabe wyciszenia wnętrza.
Gdyby nie spalanie oceniłbym bardzo dobrze.
daje doskonale bo po 26 000 nie miałem żadnej przykrej przygody.
brak - obytak dalej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]