Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Silnik 1.6 SCe 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Dacia Duster II SUV 1.6 SCe 115KM 85kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
To mój drugi Duster pierwszy z roku 2010 był 1,5 Dci z napędem na przód teraz zdecydowałem się na benzynę padło na 1,6 Sce bo tylko taki ostał się w ofercie oczywiście z napędem 4x4. Nowy model jest na pewno cichszy oraz lepiej wykonany w środku. Większość dziennikarzy narzeka na słabej jakości plastiki w środku dodatkowo wskazują że są twarde. Mnie to nie przeszkadza ważne jest że są tak spasowane że nie trzeszczą a jeśli komuś przeszkadza twardość to można zlecić obicie pluszem. Doskonale spisuje się napęd 4x4 dodatkowo można pochwalić bardzo wydajny system odszraniania szyb. Wygląd nowej wersji też się poprawił szczególnie korzystnie wygląda wersja look z pakietem Adventure - przyciemnione szyby i nakładki na drzwi nadkola i progi. Poprawiono ergonomię w środku przełączniki szyb na drzwiach nie na konsoli środkowej tylko tempomat dla mnie dziwnie umiejscowiony na tunelu środkowym pod dźwignią hamulca ręcznego. I na koniec pierwszy Duster był samochodem "starej epoki" dla mnie takim jaki powinien być każdy wóz. To znaczy nie było zbędnych dodatków które mnie w obecnych wozach wkurwiają czyli podpowiadaczy kiedy mam zmienić bieg aby jazda była eco migających czujników ujemnej temperatury czy czujników ciśnienia w oponach. W tamtym samochodzie to Ja byłem Kierownikiem nie przyrządy.
Mało dynamiczny i sporo pali . Średnio ok 9l Żyje miedzy 2500 a 4600 obrotów potem rośnie hałas i spalanie nie dynamika. Przy wyprzedzaniu nawet na autostradzie trzeba redukować na 5 bieg
Mm 6cio biegową w mieście trzeba sporo się namachać. Mnie pasuje no może nie przeszkadza innym mniej
Napęd 4x4 naprawdę dopracowany przydatny nie tylko w terenie super sprawdza się w górach szczególnie zimą
Ładnie wygląda szczególnie z pakietem Adventure
Kamery robią swoje
Mam 190 cm i jet ok
Klimatyzacja automatyczna super dodatkowo system odszraniania szyb robi swaje
Nie jeżdżę z tyłu ale w 4 osoby można podróżować
Znacznie ciszej od poprzedniego modelu
To chyba najlepsza oferta na naszym rynku
Na razie brak. Poprzednim przejechałem 136 tys bez przygód więc mam nadzieję że i w tym będzie podobnie
jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe 115KM 85kW [l/100km]