Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Paweł Pietrzak, 5 lat temu
Silnik 1.6 SCe 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Dacia Duster II SUV 1.6 SCe 115KM 85kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : falowanie obrotów.
Jak na auto za 65.500 zł w wersji Prestige 4x4 z podgrzewanymi fotelami, automatyczna klimatyzacją, to nie ma się czego czepiać. Często podnoszona przez ,, ekspertów'' twardość plastyków na desce rozdzielczej nie jest żadną wadą ponieważ i tak na nich nie siedzę i nie specjalnie je macam. Siedzenia natomiast są wygodne. Silnik nie jest aż tak paliwożerny ponieważ w cyklu mieszanym, tj. 70 procent w mieście spala ok. 9 l benzyny. Co dynamiki, to jest wystarczająca. Po zdjęciu nogi z gazu obroty potrafią ,,falować''. Podobno ten typ tak ma. Nawet budżetowy Fiat Tipo SW z podobnym wyposażeniem kosztuje ok. 80000 zł więc nie ma o czym rozmawiać. Przed zakupem oglądałem Suzuki Sx4 s cross i w porównaniu do niego Dacia nie wypada wcale tak źle, a jeżeli wziąć pod uwagę cenę ... Napę 4x4 działa świetnie auto jedzie w piasku jak szalone.
Spalanie ok. Potrafi samoczynnie zwiększać obroty po zdjęciu nogi z gazu. Dynamika wystarczająca. Nie jest to ,,rakieta'', ale na ten segment wystarczy.
skrzynia 6 biegów. Jedynka to w zasadzie bieg terenowy i dobrze. 6 bieg wrzucam przy 80 km/h . W praktyce więc to tak jak bym miał 5 biegów plus terenowy ,,podbieg''
Znakomicie wybiera nierówności i wystarczająco sztywne na zakrętach.
Bardzo ładnie zaprojektowana, może się podobać. auto ma charakter.
Ogólnie nie najgorzej, ale do tylu mogło by być lepiej. U mnie jest kamera cofania, więc nie ma problemu. Duże lusterka.
Wszystko na miejscu. dziwne umiejscowienie tempomatu, ale i tak go nie używam. W bagażniku nie ma żadnych uchwytów i haczyków. wcześniej miałem Skodę fabię 1,9 tdi i tam było wszystko
W deszczowe dni parują szyby. Dobry system usuwania zaparowania, bardzo wydajny, ale głośny
Z zewnątrz auto wygląda na większe. Przestrzeń wystarczająca (ja żona i dziecko). Bagażnik 378 l. mógłby być większy.
Do 110 km/h. cichutko, potem obroty dochodzą do 3000 na minute i robi się głośniej, ale do wytrzymania.
Spalanie ok. jak wspominałem ok. 9 l/100 km , głównie w mieście. z uwagi na to, że samochód mam od 2 mc żadnych innych kosztów nie poniosłem
Super. Auto bezkonkurencyjne . Choć to wersja najwyższa Prestige, to ma wszystko co trzeba oprócz tego prestiżu, bo wszak to Dacia. Jeżeli ktoś chce mieć praktyczne, proste auto za rozsądne pieniądze to świetny wybór, ale nie dla tych, którzy przy pomocy auta wskazują status społeczny. Stać było mnie na dużo droższe, i bardziej renomowane auto, ale po co...
Falujące obroty.
Brak