Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV Facelifting

Silnik 1.0 TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2022
Dacia Duster II SUV Facelifting 1.0 TCe 90KM 66kW od 2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny
Inne : Delikatny luz na fotelu kierowcy - z tego co czytałem to jest chyba "przypadłość" daci bo w poprzednim Sandero było to samo.
Ocena ogólna bdb. Są pewne niedociągnięcia, ale mam również na uwadze to ile auto kosztuje ( w stosunku do konkurencji o podobnych parametrach ). Auto jest wysoko zawieszone co bardzo ułatwia wsiadanie i wysiadanie oraz wkładanie dziecka do fotelika. Bagażnik duży - jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby coś nie weszło. Silnik jak na swoją moc i pojemność jest bardzo elastyczny i dynamiczny - do codziennej jazdy w zupełności wystarczy a jak ktoś musi być pierwszy ze świateł to polecam już inne auto. Skrzynia biegów poprawną - na lewarku czuć niewielki luz , ale to kwestia przyzwyczajenia ( mi na początku trochę przeszkadzało a teraz już nie zwracam uwagi). Polecam po pierwszym "tysiącu" zmienić olej - ja to zrobiłem u siebie na działce i od tej pory już nikt mnie nie przekona, że to głupota "bo silniki są już dotarte". Bryła auta jest ładna ( moim zdaniem ) a wybrany przeze mnie egzemplarz ma na wyposażeniu wszystko co tylko było możliwe. Z auta jestem zadowolony i już nie mogę się doczekać Bigstera
Mała pojemność, ale mimo to chętnie przyspiesza. Najczęściej jeżdżę sam , ale nawet z 3-4 osobami na pokładzie auto nie odczuje zadyszki. Spalanie uważam za rozsądne - w jeździe mieszanej z przewagą miasta i korków komputer pokazuje 7,5 litra ( mniej więcej pokrywa się z dystrybutorem ).
Mogła by być bardziej precyzyjna , ale nie ma też tragedii
Auto trzyma się drogi jak przyklejone, nie wychyla na zakrętach. Wspomaganie kierownicy fajne i wydajne.
Póki co auto jest świeże więc korozji czy innych akcji z lakierem się nie spodziewam. Mój duster stoi pod chmurką także za 2 lata dam raz jeszcze informacje.
Auto ma system kamer 360 także nawet jak nie widać w lusterku to można się wspomagać obrazem z kamery.
Wszystko w zasięgu ręki, na szczęście jest też sporo fizycznych przycisków / pokręteł więc z byle pierdoła nie trzeba klikać po tablecie.
Auto szybko się nagrzewa, ale w deszczowe dni potrafi szybko zaparkować a samo odparowanie trwa dłuższą chwilę.
Jest ok. Wiadomo, że jak ktoś jest wielki i ustawi z przodu fotel pod siebie to z tyłu robi się ciasno, ale jak ktoś jest średniego wzrostu to za nim będzie wystarczająco miejsca.
Do 130 bardzo przyjemnie powyżej robi się już głosniej, ale nie ma tyle żeby trzeba było krzyczeć czy nasłuchiwać co ktoś mówi.
Póki co żadnych kosztów ponad to co obowiązkowe ( ubezpieczenie, opony )
Tu max ilość punktów. Jakakolwiek konkurencja z podobnymi parametrami wymaga sporej dopłaty.
Brak usterek
Brak usterek