Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV Facelifting

Silnik 1.3 TCe 150KM 110kW
Rok produkcji 2023
Dacia Duster II SUV Facelifting 1.3 TCe 150KM 110kW od 2021 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd, wygoda, trakcja
Kolejna ocena po 9kkm Jestem nadal bardzo zadowolony. Trochę się przyzwyczaiłem do francuskiej inności (np sterowanie radiem). Po upalnym lecie i pierwszym ataku zimy mogę coś powiedzieć o wentylacji i trakcji - kompletnie nic do zarzucenia a trakcja wręcz super. Ogrzewanie foteli dziwnie działa ale do ogarnięcia (od chłodów mam włączone na stałe, jest termostat). Trochę nie ogarniam aktualizacji map z telefonu (wybitnie nieintuicyjne), muszę się posiłkować USB. Do skrzyni przyzwyczaiłem się dobrych kilka tysięcy km, nie jest łatwa (ale wolną jedynkę w 4*4 uwielbiam w korkach). Na lakier biały położyłem ceramikę i wygląda dobrze. Trochę mało miejsca w środku (tak jak w moim drugim aucie klasy B) na moim etapie starcza ale na styk. Generalnie jak mam rano wybór którym jechać wybieram daćkę (zamiast Stonica).
Super, w lecie potrafię zejść do 6.0l/100km, mocy ile trzeba
Trudna, niska kultura pracy ale bardzo przemyślane przełożenia. Raczej dla panów.
Bez zastrzeżeń, do celów jakich został stworzony idealnie
Cienka blacha, cienki lakier (90mikronów, wcześniej źle napisałem), zaczyna pękać mastyka w miejscu typowym. Do brzydkiego tyłu się przyzwyczaiłem (że środka nie widać)
Jak we współczesnych autach, kiepsko, jeżdżę na kamerach
Poza francuską odmiennością jest ok. Zastrzeżenia do braku oznaczeniu strony wlewu paliwa na wskaźniku paliwa, ciągle się mylę.
Bez zastrzeżeń, klima przy 40 stopniach w cieniu i 5 osobach wydolna, W zimie odmrażanie szyb szybkie. Brak nawet w opcji ogrzewania kierownicy niestety
Albo dla kierowcy albo dla pasażera, a mam jedynie 186cm. Za sobą nie pojechałbym dalej niż kilkadziesiąt km.
Nie odbiera od klasy, chyba 76dB wymierzyłem przy 115km/h
Trochę zaskoczyła mnie cena wymiany oleju, poszedłem "z ulicy" i prawie 900zł. Hmm...
Nadal nic nie ma na rynku w porównywalnej cenie. Chińczyki jeszcze nie mają sprawdzonej sieci serwisowej
Nic
Nic