Ocena kierowcy - Dacia Jogger

Rok produkcji 2022
Dacia Jogger 1.0 Eco-G 100KM 74kW od 2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Wystarczający do tego auta i oszczędny
Przeniesienie napędu : Bardzo długie przełożenia
Samochód spełnia swoje wszystkie założenia. Jest wygodny, bardzo pojemny i bardzo ekonomiczny. To moje pierwsze auto z salonu i wszystko poszło całkiem sprawnie i miło. Przez pierwsze 1000km jeździłem zgodnie z zaleceniem tylko na benzynie i bardzo spokojnie, natomiast później już głównie LPG. Auto ma bardzo wyraźny okres docierania! Dopiero po około 2500 km silnik zaczął lepiej działać. Oznacza to, że na początku przyspieszanie bez około 2200obr/min nie można było myśleć. Silnik wpadał w nieprzyjemne wibracje i niewiele się działo. Teraz jest już całkiem dobrze. Nie wiem czy to standard, ale różnica mnie niezwykle zdziwiła. W instrukcji było to również opisane, więc to nie wada. Auto idealnie nadaje się do jazdy w mieście i do około 120 km/h. Ponad tą prędkością jest nadal bardzo stabilne, ale robi się głośni. Ponadto fabryczne opony są bardzo głośne i najlepiej od razu je sprzedać, bo to auto potrzebuje cichych opon. Takie niestety jest wyciszenie nadkoli. W trasie spalanie gazu od 5l/100km przy około 80km/h. Do około 7,5l/100km przy 120km/h. Szybciej długo jeszcze nie jeździłem i mam nadzieję. że nie będę musiał. W mieście około 7,5l/100km, choć przy porannym dojeździe przez całe Trójmiasto, schodzę do około 5,5l/100km. Ogólnie ciężko jeździć taniej. Wykonanie wnętrza jest zupełnie dobre i nie odbiega niczym od kilkuletnich aut klasy kompaktowej, a wygląd nie kuje niczym tanim w oczy. Dużo osób pyta o ten samochód na ulicy z czym pierwszy raz się spotkałem.
Przez pierwsze 2500km było bardzo dziwnie. Auto w ogóle nie chciało ruszać z dołu i nieprzyjemnie brzmiało. Teraz jest już bardzo dobrze, a silnik jest kulturalny i bardzo ekonomiczny. Zupełnie ładnie ciągnie tą lekką konstrukcję.
Fajna, bo bardzo długa, bo na 6 biegu można jechać dopiero ponad 100 km/h. Zmienia się biegi bez wzniosłych uczuć, ale to nie ma być nic sportowego. Bardzo dziwna jest jedynka i trzeba się do niej przyzwyczaić, bo ledwo się z niej ruszy i już trzeba szybki przerzucać.
Bardzo pewnie i płynnie się prowadzi, a zawieszenie jest miękkie. Akurat na to auto z tą mocą.
Wielki plus. Dużo ludzi pyta co to i dziwi się, że to tylko dacia, a wygląda ciekawie. Drzwi już tani nie klapią.
Bez zarzutów. Kamera bardzo pomaga, choć jakość ma słabą. Żona, która nie cierpi dużych aut jeździ bez problemu.
Bez zarzutów. W kabinie wszystko pod ręką i pozycja bardzo łatwa do zajęcia. Brakuje minimalnie bardziej wysuniętego odcinka lędźwiowego.
Tutaj wszystko dobrez. Przy dużych mrozach umie nagrzać nawet 3 rząd siedzeń, a na upały jeszcze nie trafiłem.
Ogólnie nie jest to auto dal bardzo wysokich ludzi mimo, że miejsca nad głową jest bardzo dużo. Drugi rząd przy dodatkowych stolikach nie jest już tak szeroki. Z kolei trzeci jest w pełni użytkowy nawet przez wysokich dorosłych, a wejście jest raczej proste.
Do 90km/h zupełnie cicho. Niestety potem pojawia się szum opon, dlatego warto mieć takie jak najcichsze. Poza tym silnik bardzo cichy nawet przy dużych prędkościach.
Bardzo tania jazda. Serwis olejowy to obecnie w salonie ponad 500 zł, ale nie ma problemu robić tego na własną rękę. Ja wymieniłem po 3 tysiącach w niezależnym warsztacie. Obowiązkowo jednak trzeba mieć oryginalny filtr. Wchodzą niecałe 4l oleju.
Świetny! Auto nie wygląda i nie jeździ jak najtańsze duże kombi/van na rynku i nikt kto ze mną jeździł nie mógł się do niczego specjalnie przyczepić.
Brak jak do tej pory. Wszystko dobrze spasowane i nie widać niedociągnięć
Miałem jedną poważną wizytę w serwisie. Padł zaraz po pierwszym włączeniu instalacji LPG czujnik paliwa na listwie/ramie gazowej. Po zgłoszeniu w serwisie i oczekiwaniu dwa tygodnie na część wymiana całej listwy trwała niecałe dwie godziny. Serwis bardzo profesjonalny. Oceniono to jako wadę fabryczną czujnika.
Dziennik kosztów dla Dacia Jogger 1.0 Eco-G 100KM 74kW
6,6