Ocena kierowcy - Dacia Jogger

Łukasz, 1 miesiąc temu
Silnik 1.0 Eco-G 100KM 74kW
Rok produkcji 2023
Dacia Jogger 1.0 Eco-G 100KM 74kW od 2022 - Oceń swoje auto
Przesiadłem się z Zafiry B 1.7 125KM Cosmo 7 miejsc. W aucie znacznie więcej miejsce szczególnie 3 rząd lub bagażnik. W trzecim rzędzie nawet lepiej niż w 2. Osiągi podobne, ale za dużo mniejsze pieniądze, gaz szybko się przełącza, także większość na gazie. Silnik nie lubi wysokich prędkości jeśli chodzi o spalanie jadąc drogami krajowymi osiągałem wyniki 7-8 litrów gazu, ale autostrada przy 150 km/h to już nawet wynik 11-12. Średnie spalanie benzyny to 0,4 litra na 100 km.
Dużym plusem jest szybko przełączający się gaz przez co jest ekonomiczny, ale na autostradzie potrafi mu zabraknąć mocy. Od 120-130 do 150 już wymaga czasu. Przy 150 pod górkę potrafi stracić nawet 10 km. Silnik dobry na krajówki.
Skrzynia działa prawidłowo, 6 biegów dobrze rozkłada obciążenie silnika. Szkoda, że nie ma automatu.
Trochę za lekki, czuć na drogach szybkiego ruchu podmuchy wiatru. Zawiedzenie wybiera dobrze nierówności, nawet byłem zdziwiony jak dobrze bierze zakręty myślałem, że przy tych gabarytach będzie gorzej.
Na razie nie mam uwag. Na pierwszy rzut oka zabezpieczenia wyglądają prawidłowo.
To chyba największa wada. Dach za bardzo ścięty, przez co musiałem obniżyć fotel, a nie lubię siedzieć nisko. Szyba tylna też nie daje za dużej widoczności, bez kamery i czujników mogło by czasem być ciężko.
Nie mam zastrzeżeń 5-6 godzin na kółkiem bez przerw nie było męczące.
Szybko działająca klimatyzacja, prawie po odpaleniu czuć i to w upały chłód. Automatyczne utrzymanie temperatury działa prawidłowo nie ma dużych zmian. Odparowanie szyb działa też szybko.
Pasażerowie 2 i trzeciego rzędu mają dużo miejsca. Na minus wcześniej wspomniany bardzo ścięty dach.
Przy 120-130 zaczyna być głośno, ale kierowca bez problemu porozmawia z 3 rzędem siedzeń bez krzyczenia, także nie jest najgorzej.
Kupiony na 5 lat pakiet serwisu, także tylko tankować, ubezpieczyć i płacić raty. Reszta po stronie Dacii.
Nic lepszego 7 osobowego i z dostępnością serwisu w Polsce nie znajdziemy.
Brak awarii.
Brak awarii.