Ocena kierowcy - Dacia Jogger

Jakub, ponad rok temu
Silnik 1.0 Eco-G 100KM 74kW
Rok produkcji 2022
Dacia Jogger 1.0 Eco-G 100KM 74kW od 2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik zdecydowanie lepszy niż się wydaje na papierze, wyposażenie w wersji extreme fajne naprawdę.
Układ hamulcowy : Świetnie hamuje, pomimo że e z tyłu bębny. Auto lekkie.
Ogólnie świetne auto. Zanim je zamówiłem miałem obawy, które zawsze rozwiewała wizytowa w salonie. Jednak był to jedyny samochód tak oszczędny, tak duży i dobrze wyposażony jak żaden inny. Dla rodziny na dzisiejsze czasy wzorcowe auto. Każdy kto je ogląda ze znajomych mówi, że to już nie Dacia, że się postarali i że dobrze to wygląda.
Bardzo dobra dynamika. Dobre odejście, oczywiście jak na rodzinny samochód tych gabarytów. To nie jest zawalidroga. Póki co jeżdżę spokojnie ze względu na docieranie silnika, ale ogólnie zbiera się o wiele lepiej niż moja poprzednia astra 1,6 w Benz. Oszczędny, 6 biegów.
W niektórych testach mówi się że niego kiepsko chodzą. U mnie wchodzą na klik, o wiele lepiej niż w 4 letniej astrze. Nie miałem żadnych problemów, również jest elastyczny, można przejechać auto na 3. 1 jest krótka, można niekiedy ruszyć z 2. Ogólnie biegi nie są długie, ale skrzynia jest tak wykonana, żeby wyciągnąć z małego silnika jak najwięcej. Wachlowanie nie jest częstsze niż w poprzedniej astrze j.
Nieźle, ale choruje już na to na co chorują nowe auta. Jak dla mnie lekko za twarde, astra miała zawieszę mega luksusowe, nic nie było w niej słuchać. Tu słychać dziury. Ale pomimo wysokiego zawieszenia nie jest aż tak twarde jak inne. Bardziej niż w astrze komfortowo na polnych drogach. W trasie mniej, ale też jest komfortowo. Po prostu astra była miękka. Dobrze trzyma się na zakrętach, jestem zadziwiony. Długi rozstaw osi. Nie muszę martwić się że o coś zaryje, wysokie zawieszenie, jeżdżę spokojnie po nowym osiedlu gdzie droga jest szutrowa i są spore dołki i długie dziury czy uskoki. Rewelacja. Astra ryła podwoziem, choć miała i tak duży prześwit bo aż 15 cm. Jogger ma 20. Podwozie dobrze zabezpieczone, łącznie z dolnym zabezpieczeniem silnika (pokrywa). Przednie zawieszenie ma juz nad kołami plastikowe nadkola, z tyłu brak, jest zabezpieczony bitumicznie, salon twierdzi że to z powodu dużego skoku, gdyby auto było załadowane na maxa to na dziurach tylne koła muszą mieć duży skok i wpadalyby w nadkole plastikowe. Potwierdzam, skok nad tylnimi kołami jest większy niż z przodu.
Chyba ok, w tej pozycji nie za bardzo wiem co opisać. Po bokach są plastiki, co fajnie wygląda i chroni. Lakier trudniej się rysuje niż w oplu, ale i tak za wczasy założyłem naklejki na progi, świetnie chronią przed zarysowaniami. Długi tylne drzwi, dzieci mega zadowolone. Długa tylna klapa, dostęp do bagażnika rewelka. Auto wysokie.
Ogólny wysoki. Gdyby zawieszenie było cichsze byłoby super, a tak jest ok. Autem ogólnie jeździ się bardziej komfortowo niż astrą, jest zwrotne, bardziej elastyczne, fotele ok, bez luksusu, ale biedy nie ma!
Wszystko na swoim miejscu, przejrzyście, jasno. Nawet tablet prosty w obsłudze.
Zima nie wiem, latem automatyczna klima działa różnie. Najpierw się stara i chłodzi szybko, ale później jakby niezbyt pilnowała temperatury. Klima ręczna działa bardzo dobrze, wentylacja rewelacyjna.
Z przodu ok, z tyłu bardzo dobrze, dzieci mają dużo przestrzeni, 8 latka stoi z tyłu i brakuje jej kilka cm do sufitu. Dobre przejdzie na 3 rząd siedzeń. Auto wyzsze i lepiej wszystko widać. Regulacja foteli i kierownicy szeroka i spokojnie można się dopasować.
Nie jest głośno, ale luksusu nie ma. Silnik nie przeszkadza, na luzie lekko wibruje i warkocze, ale w ruchu jest naprawdę dobrze. W trasie średnio, ani głośno ani cicho. W astrze było głośniej. Na tylnich siedzeniach jeśli nie ma rolety zamkniętej, dość głośno, po zamknięciu akustyka się bardzo zmienia i jest ok.
Tapicerka ok, plastiki tanie ale ładne, nikt nie mówi że brzydkie. Wstawki materiału pewnie będą się brudzić, ale ogólnie wszystko teraz można wyczyścić, poza piano Black, którego tu nie ma.
Najlepiej, w LPG bajka.
Na razie nic.