Ocena kierowcy - Dacia Lodgy Stepway

kkt, 4 lata temu
Silnik 1.6 SCe 102KM 75kW
Rok produkcji 2018
Dacia Lodgy Stepway 1.6 SCe 102KM 75kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Dla mnie najważniejszymi cechami przy wyborze auta były: 1. Pewna historia (najlepiej nowe z salonu), 2. Bezawaryjność 3. Duża przestrzeń dla rodziny (3 dzieci w wieku 9-13 lat) plus czasem rodzice 4. Niskie koszty utrzymania Lodgy jak na razie spełnia te wymagania doskonale. Może nie wygląda jakoś specjalnie, ale to jest dla mnie kwestia drugorzędna. Także budżetowość niekrórych rozwiązań mi nie przeszkadza. Ogólnie jest zadowolony z wyboru.
Silnik 1,6 SCe ok, działa bez problemów, tyle że trochę słaby jak na tą wielkość auta. Zainstalowałem LPG, na razie wszystko OK, żadnych problemów nie było (15tys. km na gazie).
Skrzynia mało precyzyjna, mi słabo wchodzi wsteczny.
Układ jezdny na pewno nie do sportowej jazdy, dość duże przechyły w zakrętach. Dla dużej rodziny ok, jest dość komfortowo, za to nieprzyjemnie podskakuje na progach zwalniających.
Auto niespecjalnie piękne. Ma za to śliczny niebieski kolorek (azurite), który się nam wszystkim b. podoba. Blachy podobno dość dobrze zabezpieczone, choć cienkie. Lekkie, niewygłuszone drzwi - słabo się zamykają.
Bardzo dobra. Bez zastrzeżeń. Przydaje się kamera do cofania.
Ergonomia ok dla wszystkich elementów podstawowych, tyle że nie ma zbyt wielu bajerów. Fotele jak dla mnie wygodne, pokrętła ok. Panel nawigacji trochę zbyt nisko, ale jest przydatny. Podłokietnik trochę za krótki. Brak możliwości regulacji pochylenia tylnej kanapy. Brak możliwości regulacji pasów bezpieczeństwa i zagłowków w tylnym rzędzie. Kilka fajnych rozwiązań: rozkładane stoliki w 2 rzędzie, lusterko wsteczne do obserwacji dzieci. Fajne schowki na kubki i uchylane szyby w 3. rzędzie. Słaba wykładzina, ciężko się odkurza.
Nawiewy w miarę ok. Klima jest, mogłaby być mocniejsza. szczególnie z tyłu. Brak górnych nawiewów na tył. Fajne odchylane szybki w 3 rzędzie - dzieci lubią się nimi bawić. Dorzuciliśmy ogrzewane fotele z przodu (na tył nie ma takiej opcji) co się b. przydaje zimą. Szkoda, że nie ma podgrzewanej szyby.
Przestrzeń i ilość miejsca, szczególnie w bagażniku jest doskonała. Przy rozłożonym 3 rzędzie, dużo więcej miejsca dla pasażerów niż w konkurencyjnych autach.
Słabe wygłuszenie, Do 120 kmh jest ok, chyba że pada. Jak ktoś ma trochę wolnej gotówki warto wygłuszyć samemu.
Na razie bez problemów, po prawie 2 latach padły tylko 2 żarówki. Zainstalowałem LPG - bez problemów.
Stosunek jakości do ceny - doskonały.
Tylko 2 żarówki.
Brak. Nic się nie działo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe 102KM 75kW [l/100km]

9,5