Lista ocen Dacia Sandero I (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BOGUSŁAW_50
Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW
Silnik elastyczny, więc nie trzeba często zmieniać biegów. Biegi wchodzą bez najmniejszych oporów jak to się mówi \"jak w masło\". W trakcie jazdy aż chciałoby się wrzucić szósty bieg, ale niestety go nie ma. Z tego wniosek, że przydała by się sześciobiegowa skrzynia biegów. Ale to już ze wspomnianym mocniejszym silnikiem byłby inny samochód i nie za te pieniądze.
~Lawender
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
Miód-malina. Brakuje 6-tego biegu, chociaż może właśnie dzięki temu silnik jest bardzo elatyczny? Piątka do wyprzedzania się nie nadaje a ruszyć to można nawet na trójce. Ot, taka skrajność w skrajność. Biegi wchodzą bardzo głatko, bez szarpnięć, nie ma problemów ani z jedynką ani wstecznym. Zaznaczam - przebieg Sandry to nawet nie 100km
~wamix
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
Bardzo pozytywne zaskoczenie: biegi od samego początku \"wchodzą\" jak należy, co we fiacie osiągnąłem po ok. 1000 km. Jedyna uwaga dotyczy tego, że drgania silnika czuć na dźwigni zmiany biegów. Może to przejdzie, może nie - zobaczymy; ale na działanie samej skrzyni biegów wpływu chyba nie ma.
~Stepway
Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW
Zestopniowanie skrzyni, dla silnika benzynowego zasługuje na najwyższą ocenę czego nie mogę powiedzieć o tej z motorem wysokoprężnym. Połączenie skrzyni z silnikiem, daje nam dużą elastyczność, dzięki czemu możemy szybko osiągnąć piąty bieg co znacząco wpływa na spalanie.
~krzysztofdacia
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Bardzo zle wchodzi 2 bieg i 5 .Czekam może kiedyś się wyrobi.Serwis powiedział że należy dłużej pojezdzić:) Gadka do Władka a Władek głupi. Tyle to ja wiem .Oni mają naprawiać i doradzać.Ale na to trzeba wiedzy i chęci.
~neuris
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Mało precyzyjna - dość często przy nieuważnym wrzucaniu można załaczyć nie ten bieg co trzeba. Wymaga szybkiej zmiany biegów przy rozpędzaniu - a i tak samochód robi się dynamiczny dopiero powyżej 60km/h
~Ammianus
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Nie mogę powiedzieć złego słowa na skrzynię biegów. Jedynym mankamentem, którego możnaby się doszukiwać na siłę jest brak szóstego biegu, który w trasie podniósłby komfort jazdy.
~krzysztofdacia
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Nie mam zastrzeżeń wszystko ok.chyba tylko że piąty bieg wchodzi trochę opornie,ale powiedziano w serwisie że się dotrze. Będę czekał jak długo to będzie trwać.
~rgr
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Dlaczego ten wsteczny w tych Daciach tak źle wchodzi? (problem znany). Ale generalnie OK, przeszkadza tylko trochę krótkie zestopniowanie.
Dziennik kosztów dla Dacia Sandero I
5,8
7,6
10,6
~tytus
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Biegi wchodzą bez problemu, ale skrzynia jest bardzo głośna nie wiem czy tylko mój model tak ma czy wszystkie. Ale można się do tego przyzwyczaić.