Ocena kierowcy - Daewoo Espero

Maciek, 23 lat temu
Silnik 1.8 i 95KM 70kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
duży, wygodny, cichy, moim zdaniem ładny (z zewnątrz) i b.dobrze wyposażony samochód, minus za miękkie zawieszenie i nędzne plastiki we wnętrzu (ale można przywyknąć)
na trasie silnik wzorcowo- cicho i elastycznie, po mieście troche irytuje niedelikatność silnika na pierwszym i drugim biegu ale przyspieszenie b.dobre zamyka się w 11s
wymaga precyzyjnych ruchów, nie toleruje zbyt szybkiej zmiany biegów - przełożenia OK!
to bujanie!!! na dziurach jest miło ale na trasie trzeba czasem położyć dwie dłonie na kierownice (mam na myśli zakręty przy dużych prędkościach)
super, no i te ogromne lusterka (dwa razy większe jak w Vectrze)!
w mojej wersji 1,8CD jest regulacja kierownicy i pionowa fotela, można więc dostosować do swoich upodobań
ogrzewanie przywoite, ale w porze deszczowej z kolkoma osobami w kabinie wentylacja sobie nie radzi (problem likwiduje montaż klimy)
Moim zdaniem najlepsza wśród samochodów u nas sprzedawanych, no może passat jest głębszy...
w wersji 1.8 super cichy jak na swoją klasę (porównywałem z Toyotą Avensis 1.6, Vectrą 1.6, Hondą Civic i Nissanem Almerą wszystkie zdecydowanie głośniejsze!)
Tanie przeglądy (w grancach 250pln), w mieście spalnie 10-12,5 (ekstremum korki zima itd) trasa 7,5 - 9,5 (ekstremum przy utrzymywaniu prędkości między 170-190km/h)
chyba nie ma lepszego stosunku ceny do jakości i komfortu, oferowanego przez Espero, na rynku samochodowym
na razie jedynie zamek centralny czasem płata figle
po przebiegu 30 tys.km wymieniłem jedynie uszczelkę pod pokrywą zaworów bo brudziła i pod termostatem

Usterki Daewoo Espero

Daewoo Espero – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu