Lista ocen Daewoo Lanos (829) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 1432 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jakub_pietruszczak
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Zdecydowanie najgorsza część samochodu.. Wyciszenie tragiczne, jazda powyżej 140km/h nie należy do najprzyjemniejszych, ciężko jest nawet wtedy porozmawiać z osobą siedzącą obok, nie wspominając o pasażerach z tyłu
~Lolek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Lanosy mają problem z uszczelkami w drzwiach i przez to często coś gwiżdże za uszami. Silnik nie jest najcichszy szczególnie podczas gwałtownego przyspieszania ale już przy stałej prędkości silnika praktycznie nie słychać.
~SzaryPB
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
maska od spodu pokryta materiałem wygłuszającym , dlatego w trakcie jazdy nie słychać aż tak uciążliwie pracy silnika, muszę jeszcze wygłuszyć drzwi, żeby wydobyć lepszy dźwięk z moich dwóch nowych głośniczków :P
~Jersey
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Na zewnątrz samochodu jest chyba ciszej niż w środku. Brak jakiego kolwiek wyciszenia. Nie przeszkadza to że słychać silnik przynajmniej wiadomo że pracuje. Ale że słychac każdą nieruwność na drodze to jest już niedobrze.
~Mr. "R"
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
Radzę dołożyć trochę od siebie. Oryginalnie wyciszona chyba tylko komora silnika i to marnie. Brak okładzin w drzwiach i pod sufitem. Słychać to chociażby przy zamykaniu drzwi:) Trochę maty bitumicznej powinno załatwić sprawę.
~mocno zawiedziony
Sedan 1.4 i 75KM 55kW
Gdyby ta rubryka była zatytułowana "Zagłuszenie", to oceniłbym na 5, wnioski proszę wyciągnąć samemu. Głośna praca silnika + szum pochodzący od kół (sprawdziłem na różnym ogumieniu) odbiera chęć do podróżowania
~pawo40
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
Tym wszystkim którzy narzekają na wyciszenie w lanosie proponuje się przejechać jego bezpośrednim rywalem - skodą felicią :) Oczywiście ciężko porównywać wyciszenie koreańskiego auta np do vw...ale jak dla mnie jest naprawde rewelka
~Rafalski
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
nie jest tragicznie....tyle, ze do uszu docierają wszystkie dźwięki z ulicy, kamyki odbijające się od nadkoli. Kiedy pierwszy raz nim jechalem, mialem wrazenie ze: -drzwi są niezamkniete; -w bagazniku nie ma podłogi;
~ozim
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
Powyżej 120 słychać szum powietrza, podobno pomaga wymiana uszczelek w drzwiach na te od Nubiry...Zamykanie drzwi jak w Wartburgu, ale maty głuszące w drzwiach mają to załatwić... Linka od hamulca ręcznego tłucze się o bak

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~spike
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Nie jest dobrze, a odkąd ukradli mi radio to jest jeszcze gorzej. Lanos nie ma fajnego dźwieku silnika. Coś jakby Polonez ale 10 razy ciszej. Oponki mam teraz nawet niezłe (ciche) więc dzwięk silnika i szumy powietrza trochę wkurzaja.